NASA та Японія планують запустити у космос перший у світі дерев’яний супутник
NASA та Японська агенція аерокосмічних досліджень (JAXA) збираються запустити у космос перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, повідомляє Space.
Запуск LignoSat на орбіту Землі планується влітку 2024 року.
Після успішного тестування зразків деревини на борту Міжнародної космічної станції (МКС) на початку 2023 року астронавти вважають, що тестовий супутник готовий до запуску.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Для того щоб вирішити, яку деревину використовувати, вчені відправили на МКС для зберігання в модулі, що перебував у відкритому космосі, три зразки — магнолію, вишню та березу.
Після тестування астронавти обрали магнолію, оскільки вона, ймовірно, не розколеться або не зламається під час виробництва.
Натепер на орбіті Землі обертається понад 9300 тонн космічних об'єктів, зокрема і космічне сміття. Блискучі метали, з яких вони виготовлені, збільшують загальну яскравість нічного неба на понад 10%, створюючи світлове забруднення, яке ускладнює виявлення далеких космічних явищ.
Астронавти вважають, що дерев’яні супутники будуть менш шкідливими.
При вході в атмосферу Землі деревина перетворюється на дрібний попіл, що робить її екологічно безпечним матеріалом для майбутніх супутників.