Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA створить стандарт часу для Місяця

Богдан Камінський
Богдан Камінський
3 квітня 2024 3 хвилин читання

Білий дім доручив NASA встановити єдиний стандарт часу для Місяця та інших небесних тіл на тлі зростання космічної гонитви між країнами та приватними компаніями.

Про це пише Reuters.

Згідно із службовою запискою, керівник Офісу науково-технічної політики Білого дому (OSTP) доручив космічному агентству спільно з іншими підрозділами уряду США розробити до кінця 2026 року план встановлення так званого «координованого місячного часу» (LTC).

Різні гравітаційні сили та інші фактори на небесних тілах змінюють те, як розгортається час порівняно з Землею. Керівник відділу космічного зв'язку і навігації NASA Кевін Коггінс пояснює, що «той самий годинник, який ми маємо на Землі, буде рухатися з іншою швидкістю на Місяці».

За словами керівника Офісу науково-технічної політики Білого дому Араті Прабхакара, для людини на Місяці земний годинник буде втрачати в середньому 58,7 мікросекунди за земну добу. Він також матиме інші періодичні коливання, що ще більше відхилятимуть місячний час від земного.

Місячний годинник необхідний для успіху місії «Артеміда»

LTC стане еталоном часу для місячних космічних апаратів, супутників та майбутніх баз, які потребують надзвичайної точності для виконання своїх місій. Представник Офісу заявив, що без єдиного стандарту часу буде складно забезпечити безпеку передачі даних, синхронізацію зв'язку та уникнути помилок картографування на супутника Землі.

NASA планує відправити місії астронавтів на Місяць у найближчі роки в рамках місій «Артеміда» та створити там наукову базу. Десятки компаній, космічних апаратів і країн беруть участь у цих зусиллях з освоєння супутника Землі.

Чиновник відзначив важливість єдиного часового стандарту для координації майбутніх комерційних операцій, забезпечення надійності транзакцій і управління логістикою на Місяці. Визначення та впровадження координованого місячного часу потребуватиме міжнародних угод через органи стандартизації та між країнами, які підписали Угоди Артеміди щодо дій у космосі та на супутнику Землі.

Раніше SPEKA писала, що мінімісяцеходи NASA пройшли тест-драйв перед запуском на Місяць.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому людство досі не на Марсі

Сергій Коноплицький 8 годин тому

Космічна ракета Північної Кореї вибухнула під час запуску — відео

Владислав Паливода 27 травня 2024 22:10

DevOpsDays Ukraine: Let’s Talk Security відбудеться 4 та 5 червня в Києві

Ольга Топольська 27 травня 2024 14:20

Вчені розрахували шанс падіння на Землю автівки Tesla, що борознить космос

Дмитро Мухін 26 травня 2024 19:54

У США набуває популярності криптоастрологія: чи це працює

Максим Красіков 25 травня 2024 15:30