Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

НАСА розробила симулятор повітряного таксі для перевірки комфорту пасажирів

Артем Житкевич
Артем Житкевич
18 червня 2023 2 хвилин читання

Дослідники з НАСА вивчають, як пасажири почуватимуться під час польоту на повітряному таксі, створивши спеціальний симулятор польоту у віртуальній реальності.

НАСА вивчає фізіологічну реакцію людини на рух, вібрацію, шум та візуальні стимули, які можуть відчувати пасажири під час польоту на повітряному таксі, і новий тренажер є важливою частиною цієї роботи. Він включає окуляри віртуальної реальності, що зображають салон літака та міське середовище, а також шум та рух сидінь, щоб імітувати поїздку на повітряному таксі.

НАСА надасть дані, зібрані за допомогою симулятора, промисловим підприємствам та іншим зацікавленим сторонам, щоб допомогти сформувати дизайн повітряних таксі.

Як проходитиме дослідження?

Під час експерименту піддослідні будуть закріплені у кріслі на верхній частині платформи, яка може рухатися по шести осях, щоб реалістично імітувати рух у літаку, а тести визначать рівень їхнього дискомфорту. Вони одягнуть гарнітуру віртуальної реальності та навушники для створення повного занурення.

Коли кожен піддослідний віртуально літатиме навколо спроектованого центру Сан-Франциско, їм буде запропоновано вказати на будь-який момент, коли вони відчують дискомфорт, натиснувши кнопку. Ці сигнали дискомфорту згодом можна буде співвіднести із записаними візуальними стимулами та стимулами руху, а також з фізіологічними вимірами, такими як частота серцевих скорочень та частота дихання.

На основі результатів цих експериментів дослідники НАСА зможуть дати рекомендації щодо таких елементів конструкції повітряного таксі, як розміщення крісел та розмір вікна. Це також допоможе визначити, де літак злітатиме та сідатиме.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Американці навряд чи висадяться на Місяць у 2025 році — уряд США

Артем Житкевич 10 годин тому

Астронавти МКС сфотографували згоряння російського вантажного корабля в атмосфері Землі — фото

Юлія Мирська 30 листопада 2023 07:37

NASA відправить імена охочих на супутник Юпітеру: як додати своє ім’я

Юлія Мирська 28 листопада 2023 11:52

NASA планує заплатити $1 млрд за виведення МКС з орбіти

Юлія Мирська 28 листопада 2023 09:02

Земля отримала лазерне повідомлення з відстані 16 млн км

Дмитро Мухін 25 листопада 2023 19:42