NASA розробила металеву змію для дослідження супутника Сатурну Енцелада
Більшість роботів-дослідників NASA розробляли для дослідження Марсу, але останнім часом інтерес до супутників планет Сонячної системи різко зріс, адже зʼявилися докази, що на деяких з них можна знайти підповерхневі океани.
Команда з Лабораторії реактивного руху NASA працює над інноваційним роботом, який зможе досліджувати гейзери на супутнику Сатурну Енцеладі. Exobiology Extant Life Surveyor (EELS*) виглядає як велетенська металева змія — це ідеальна форма для ковзання крижаними урвищами.
*Eel українською – це вугор
Наразі невідомо, наскільки часто на супутниках зустрічаються підповерхневі океани, але останні дослідження доводять, що водойм у Сонячній системі може виявитися більше, ніж ми очікували. Шостий за розміром супутник Сатурну Енцелад вважається одним із найкращих місць для дослідження цієї теорії. Зонд Cassini, який досліджував Сатурн і його супутники більше десяти років, приніс на Землю зображення води, що виривається з масивних тріщин на поверхні супутника.
Але як досліджувати крижаний каньйон невідомої форми та розміру?
Ось чому EELS має форму великої металевої змії. Він складається з кількох однакових сегментів, які можуть обертатися у будь-якому напрямку. Команда планує створити першу обертову силову установку у вигляді гусениць, що будуть розташовані по всій поверхні робота. Це дозволить машині перетинати нерівну місцевість, підніматися та спускатися по каньйонах, діяти як бур і навіть плавати у воді.
