Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA повідомило про проблеми із супутником, що летить до Місяця

Валерій Моісєєв
Валерій Моісєєв Економіка
11 вересня 2022 3 хвилин читання

Супутник CAPSTONE, який прямує до Місяця для перевірки технологій американської населеної навколомісячної станції Gateway, перевели у безпечний режим через неполадки, що виникли під час орбітального маневру.

Про це повідомило Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA).

"Космічний апарат CAPSTONE провів плановий маневр з корекції траєкторії польоту ввечері 8 вересня, відтоді диспетчери місії отримують телеметричні дані, які підтверджують, що апарат перевели у безпечний режим через неполадки, що виникли наприкінці маневру", — йдеться у повідомленні.

У NASA наголошують, що фахівці місії обізнані про стан супутника та шукають варіанти роз'язання проблеми за допомогою Мережі далекого космічного зв'язку (DSN).

CAPSTONE — це невеликий супутник (кубсат), який розробила компанія Advanced Space для NASA. Його мета — перевірка незвичайної галоорбіти навколо точки Лагранжа L2, яку раніше ніколи не використовували. Її розрахували вчені з NASA та ESA, які підбирали оптимальну орбіту для майбутньої навколомісячної станції Gateway. Розрахунки показали, що ця орбіта буде оптимальною за основними параметрами: енергетичної вартості утримання на орбіті, висадки на Місяць та доступу із Землі, а також наявності прямої видимості із Землею.

Запуск супутника CAPSTONE здійснили зі стартового комплексу компанії Rocket Lab на півострові Махія у Новій Зеландії 28 червня за допомогою ракети-носія Electron. Розгінний блок за кілька днів вивів супутник на траєкторію перельоту до точки Лагранжа і стався поділ.

Спочатку супутник обмінювався даними з інженерами NASA, які планували провести 5 липня першу корекцію траєкторії. Але незадовго до цього CAPSTONE припинив  передавати дані: спочатку це помітили астрономи-аматори, потім проблему підтвердило NASA. Через добу зв'язок із супутником відновили.

Будівництво станції Gateway на навколомісячній орбіті планують розпочати не раніше листопада 2024 року. За даними NASA, станція складатиметься з модулів різних космічних агенцій, а також комерційних аерокосмічних компаній.

Основне завдання Gateway — підтримка місій програми Artemis 1 ("Артеміда-1") з доставки людей на Місяць. Також станція виконуватиме роль орбітальної лабораторії для вивчення Місяця.

За планом NASA, кубсат масою 25 кг через три місяці після старту в результаті серії маневрів з корекції траєкторії польоту має вийти на близькомісячну еліптичну орбіту, де проведе пів року.

Головне завдання апарату — перевірити можливість розміщення на подібній орбіті американської станції Gateway.

У місії тривалістю шість місяців перевірять роботу двигунів на можливість обслуговування пілотованих космічних кораблів і станції на місячній орбіті.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

До марсіанського вертольота Ingenuity «причепився» непізнаний об'єкт

Вадим Добровольський 16 годин тому

Запуск ракети місії Artemis I перенесли на середину листопада

Христина Коновалова 1 жовтня 2022 19:43

Час мекнути, блокування PornHub, доказ знищення динозаврів. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 30 вересня 2022 10:03

NASA та SpaceX розглядають можливість запуску космічного корабля Dragon до телескопа «Габбл»

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:05

На Місяці знайшли докази загибелі динозаврів від астероїда

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 18:51