NASA показала, як виглядає зима на Марсі — відео
«Мрія про біле Різдво» може ніколи не викликати у пам'яті чужі пейзажі, які з'являються у холодних куточках Червоної планети. Проте багато місій за останні кілька десятиліть розкривають крижані дивацтва на Марсі, а також те, наскільки Марс інколи схожий на Землю, повідомляє Space.
Оскільки NASA тепер займається однією місією у межах програми Artemis, важливо дізнатися, як люди можуть процвітати за межами нашої планети. Водяний лід є цінним відкриттям. А нове відео з Лабораторії реактивного руху (JPL) у Каліфорнії — головного центру роботів-дослідників NASA у космосі — показує, як виглядає сніг, іній і лід на Марсі.
Як виглядає зима на Марсі:
Коли посадковий апарат NASA «Фенікс» у 2008 році зішкріб арктичну марсіанську землю, він побачив водяний лід прямо під поверхнею. «Це той вид водяного льоду, який астронавти потенційно можуть використовувати у майбутньому, коли ми туди поїдемо», — каже вчений JPL Mars Сільвен Пікекс.

На Марсі також є сухий лід, тверда форма вуглекислого газу (CO2). Замість того щоб танути, як водяний лід, лід CO2 сублімується. І коли цей матеріал перетворюється з твердого на газоподібний, він створює чужі ландшафти.
«Наприклад, ми бачимо павукоподібні об'єкти, віяла, гейзери, далматинські плями, смажені яйця, всілякі унікальні об'єкти, які справді складно зрозуміти, але які є прекрасними та унікальними для Марса», – каже Пікекс.

Кристали льоду також падають на Марс, як сніг на Землю. Коли Phoenix використав канадський LIDAR (для виявлення світла та визначення дальності), щоб вистрілити лазером у небо планети, він виявив кристали водяного льоду, що падають із хмари.
Іній також покриває деякі місця на Марсі. Посадковий апарат NASA «Вікінг» зробив зображення крижаної води у 1970-х роках, а нещодавно його космічний корабель «Одіссей» і орбітальний апарат Mars Reconnaissance Orbiter спостерігали тверду форму CO2. «Лід CO2 — те, чого ми не маємо на Землі. Там, де ви знайдете лід CO2, надзвичайно холодно, приблизно -190 градусів за Фаренгейтом», — каже Пікекс.
Нагадаємо, що нещодавно марсохід Perseverance вперше зафіксував звук пилу. Цей запис може стати ключовим для розуміння того, як пил транспортується навколо Марса.