Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA показала, як виглядає зима на Марсі — відео

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
26 грудня 2022 3 хвилин читання

Зима на Марсі виглядає чудово на цьому святковому відео від NASA. При цьому агенція наводить аргументи на користь «зимової країни див» на цій планеті.

«Мрія про біле Різдво» може ніколи не викликати у пам'яті чужі пейзажі, які з'являються у холодних куточках Червоної планети. Проте багато місій за останні кілька десятиліть розкривають крижані дивацтва на Марсі, а також те, наскільки Марс інколи схожий на Землю, повідомляє Space.

Оскільки NASA тепер займається однією місією у межах програми Artemis, важливо дізнатися, як люди можуть процвітати за межами нашої планети. Водяний лід є цінним відкриттям. А нове відео з Лабораторії реактивного руху (JPL) у Каліфорнії — головного центру роботів-дослідників NASA у космосі — показує, як виглядає сніг, іній і лід на Марсі.

Як виглядає зима на Марсі:

Коли посадковий апарат NASA «Фенікс» у 2008 році зішкріб арктичну марсіанську землю, він побачив водяний лід прямо під поверхнею. «Це той вид водяного льоду, який астронавти потенційно можуть використовувати у майбутньому, коли ми туди поїдемо», — каже вчений JPL Mars Сільвен Пікекс.

Лід на Марсі. Фото: NASA / JPL-Caltech/University of Arizona Лід на Марсі. Фото: NASA / JPL-Caltech/University of Arizona

На Марсі також є сухий лід, тверда форма вуглекислого газу (CO2). Замість того щоб танути, як водяний лід, лід CO2 сублімується. І коли цей матеріал перетворюється з твердого на газоподібний, він створює чужі ландшафти.

«Наприклад, ми бачимо павукоподібні об'єкти, віяла, гейзери, далматинські плями, смажені яйця, всілякі унікальні об'єкти, які справді складно зрозуміти, але які є прекрасними та унікальними для Марса», – каже Пікекс.

Дивні «риси яєць» на Марсі виділяються як приголомшливі особливості зими на Червоній планеті. Фото: NASA / JPL-Caltech/University of Arizona Дивні «риси яєць» на Марсі виділяються як приголомшливі особливості зими на Червоній планеті. Фото: NASA / JPL-Caltech/University of Arizona

Кристали льоду також падають на Марс, як сніг на Землю. Коли Phoenix використав канадський LIDAR (для виявлення світла та визначення дальності), щоб вистрілити лазером у небо планети, він виявив кристали водяного льоду, що падають із хмари.

Іній також покриває деякі місця на Марсі. Посадковий апарат NASA «Вікінг» зробив зображення крижаної води у 1970-х роках, а нещодавно його космічний корабель «Одіссей» і орбітальний апарат Mars Reconnaissance Orbiter спостерігали тверду форму CO2. «Лід CO2 — те, чого ми не маємо на Землі. Там, де ви знайдете лід CO2, надзвичайно холодно, приблизно -190 градусів за Фаренгейтом», — каже Пікекс.

Нагадаємо, що нещодавно марсохід Perseverance вперше зафіксував звук пилу. Цей запис може стати ключовим для розуміння того, як пил транспортується навколо Марса.

 

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA показала радарні знімки астероїда розміром зі стадіон — фото

Юлія Мирська 13 годин тому

Астронавтка NASA сфотографувала полярне сяйво з МКС — фото

Юлія Мирська 27 лютого 2024 07:48

NASA показала зсередини космічний корабель Orion, який доставить астронавтів на Місяць — фото

Юлія Мирська 20 лютого 2024 07:54

NASA запустить новий космічний телескоп UVEX у 2030 році

Юлія Мирська 16 лютого 2024 12:04

На Марсі зʼявилися Безсмертні землі

Юлія Мирська 15 лютого 2024 11:31