Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA показало мозаїку кратера Шеклтон на Південному полюсі Місяця — фото

Артем Житкевич
Артем Житкевич
20 вересня 2023 2 хвилин читання

Американське космічне агентство NASA опублікувало зображення кратера Шеклтон, розташованого на Південному полюсі Місяця. Зображення було створено за допомогою двох космічних апаратів: Lunar Reconnaissance Orbiter та Danuri.

Кожна камера оптимізована для конкретних умов освітлення поблизу місячних полюсів, тому фахівцями NASA було створено комплексне зображення кратера Шеклтон та його околиць, комбінуючи фотографії двох інструментів.

Постійно затінені області на мозаїці, такі як дно та стіни кратера, видно завдяки зображенням, отриманим за допомогою ShadowCam. Освітлені сонячним світлом області на знімку сфотографував прилад LROC.

Кратер Шеклтон на Південному полюсі Місяця [Фото]

Зображення кратера Шеклтон є одним з найбільш детальних та яскравих знімків місячного полюса, які коли-небудь були зроблені. NASA планує продовжувати досліджувати цю область за допомогою LRO та Danuri, а також інших майбутніх місій.

Про кратер Шеклтон 

Кратер Шеклтон — це один з найбільш цікавих об’єктів на Місяці для науковців. Дослідники вважають, що область містить відкладення льоду та інші заморожені леткі речовини, які можуть бути джерелом водню та кисню, придатних для виробництва ракетного палива та систем життєзабезпечення.

На думку вчених, верстви крижаних відкладень існували на Місяці протягом мільйонів і навіть мільярдів років. Дослідження цих зразків може розширити розуміння того, як розвивалися Місяць та Сонячна система.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

США планують повернутися на Місяць. Вперше з 1972 року

Дмитро Мухін 20 годин тому

Індія збирається створити власну базу на Місяці до 2050 року

Юлія Мирська 8 грудня 2023 07:36

Японія планує здійснити перше в історії приземлення на Місяць 19 січня

Юлія Мирська 7 грудня 2023 07:48

SpaceX придбала компанію Pioneer Aerospace, яка виготовляє парашути для космічних кораблів

Юлія Мирська 5 грудня 2023 11:06

Апарат NASA Odyssey показав вид на Марс з орбіти — фото

Юлія Мирська 2 грудня 2023 18:00