Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA перетворила 98% сечі та поту астронавтів на МКС у питну воду

Юлія Мирська
Юлія Мирська
26 червня 2023 2 хвилин читання

Астронавти на борту Міжнародної космічної станції досягли 98% рівня відновлення води за рахунок власних сечі та поту, повідомляє Space.

На МКС кожному члену екіпажу потрібно близько 4,5 літра води на добу: для пиття, приготування їжі та гігієнічних потреб. 

Система життєзабезпечення та контролю навколишнього середовища (ECLSS) досягла відновлення води з сечі шляхом використання вакуумної дистиляції.

ECLSS складається з комплексу обладнання, включаючи систему відновлення води, яка збирає стічні води, і передових осушувачів, що збирають у повітрі МСК вологу з дихання та поту екіпажу. Ця система забирає всю рідину, піддає її обробці та перетворює на питну воду.

Рідина проходить через послідовність спеціалізованих фільтрів і каталітичного реактора, який розщеплює будь-які забруднення. Після цього вода перевіряється датчиками на чистоту. Якщо вона не відповідає встановленим стандартам, то повертається на повторну обробку. Додатково до води додається йод для запобігання росту мікроорганізмів.

Дослідники стверджують, що вода, яка виробляється на Міжнародній космічній станції, перевершує якість води, яку переробляють системи комунального водопостачання на Землі.

Цей прогрес є дуже важливим, оскільки повністю відновлена вода дозволить збільшити тривалість космічних місій і зменшити залежність від постачання води з Землі. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Астронавти з МКС знайшли помідор, який загубився на станції 8 місяців тому

Юлія Мирська 6 годин тому

США планують повернутися на Місяць. Вперше з 1972 року

Дмитро Мухін 9 грудня 2023 19:16

SpaceX придбала компанію Pioneer Aerospace, яка виготовляє парашути для космічних кораблів

Юлія Мирська 5 грудня 2023 11:06

Апарат NASA Odyssey показав вид на Марс з орбіти — фото

Юлія Мирська 2 грудня 2023 18:00

Американці навряд чи висадяться на Місяць у 2025 році — уряд США

Артем Житкевич 1 грудня 2023 21:39