NASA оприлюднило нові знімки полярних областей Юпітеру, зроблені апаратом «Юнона»
Під час свого 66-го зближення з Юпітером космічний апарат NASA «Юнона» вперше отримав високоякісні зображення полярних областей планети.
Про це пише IFLScience.
Завдяки цьому дослідники отримали ще більше цінних даних про атмосферу і магнітне поле газового гіганта.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Останній прохід «Юнони» — науково відомий як perijove — відбувся 23 жовтня. Кожен з близьких прольотів додає цінну інформацію про атмосферу Юпітеру, його кільця та супутники, зокрема нещодавні зустрічі з вулканічним супутником Іо.
Нові знімки акцентують увагу на складній структурі хмар Юпітеру, які нагадують вихрові утворення різних форм і розмірів. Деякі зображення збагачені контрастом, що підкреслює яскраві кольори та структуру атмосфери, роблячи видимими численні шари і турбулентність у верхніх широтах планети. Такі знімки надають не тільки естетичну цінність, але й мають велике наукове значення для вивчення атмосфери Юпітеру.
Крім атмосферних досліджень, «Юнона» вивчає гравітаційне поле планети для кращого розуміння її внутрішньої структури та її магнітне поле. Місія також робить внесок у тестування загальної теорії відносності, спостерігаючи за планетою-гігантом.
Наукова місія апарата, що вже обертається навколо Юпітеру понад 3000 днів, триватиме до вересня 2025 року. За цей час заплановано ще 10 прольотів, після чого апарат зумисно знищать в атмосфері Юпітеру, завершуючи місію.