NASA назвала нову велику мету для марсохода Curiosity
Вивчення гігантських «павутин» на Марсі стане новим головним завданням ровера Curiosity, повідомили у NASA. Йдеться про ділянки поверхні розміром від 10 до 20 км у поперечнику, що нагадують павукову мережу. Вчені припускають, що ці структури можуть зберігати важливі відомості про водне минуле Червоної планети. Про це пише Livescience.
Їх не слід плутати з марсіанськими «павуками» — геологічною особливістю, що виникає, коли сухий лід на поверхні планети сублімується, перетворюючись із твердого стану на газ. Нещодавно вчені відтворили цей процес на Землі.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Марсохід налаштований на вивчення так званих Boxwork — незвичайних «ковдр» з зигзагоподібних утворень, які він виявив ще кілька десятиліть тому. Ці структури нагадують шухлядки, від чого й отримали свою назву, а у великій кількості схожі на павутиння. Вони формуються внаслідок ерозії та мінералізації тріщин в осадових породах.
Подібні коробчасті відкладення також присутні у земних печерах. Вони утворюються, коли вода, насичена кальцитом, заповнює простори між камінням і твердне, а потім руйнується, утворюючи тонкі кристалічні леза, які потім стирчать зі скельних стін. Однак такі структури на Землі ніколи не досягають гігантських розмірів, як на Марсі. Марсіанські «коробки», ймовірно, є останніми залишками стародавніх озер і океанів.
Очікується, що Curiosity добереться до однієї з «павутин» на початку 2025 року.