Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA може допомогти екіпажу російського корабля «Союз» повернутися на Землю

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
29 грудня 2022 3 хвилин читання

NASA досліджує, чи може космічний корабель SpaceX Crew Dragon повернути додому деяких членів екіпажу МКС після того, як у російській капсулі стався витік охолоджувальної рідини під час пристикування до орбітальної лабораторії.

NASA і «Роскосмос» з'ясовують причину прориву лінії теплоносія на зовнішньому радіаторі російського космічного корабля «Союз МС-22», екіпаж якого у складі двох космонавтів і одного астронавта США має повернутися на Землю на початку наступного року, повідомляє Reuters.

Але витік 14 грудня, який залишив «Союз» від життєво важливої рідини, що використовують для регулювання температури у кабіні екіпажу, порушив роботу російської космічної станції. Інженери у москві вирішують, чи запускати ще один «Союз», щоб забрати команду з трьох осіб, яка летіла на МКС, на борту понівеченого корабля МС-22.

Якщо росія не зможе запустити ще один корабель «Союз» або з якоїсь причини вирішить, що це було б надто ризиковано, NASA розглядає інший варіант.

«Ми поставили SpaceX кілька запитань щодо їх здатності повернути додаткових членів екіпажу на Dragon, якщо це необхідно, але це не головне для нас натепер», — сказала речниця NASA Сандра Джонс у заяві Reuters.

Залишається незрозумілим, що саме запитувала NASA про можливості SpaceX Crew Dragon, наприклад, чи може компанія знайти спосіб збільшити кількість екіпажу Dragon, який зараз пристикований до станції, або запустити порожню капсулу для порятунку екіпажу.

Нагадаємо, що негерметична капсула «Союз» переправила американського астронавта Френка Рубіо та космонавтів Сергія Прокоп'єва і Дмитра Петеліна на космічну станцію у вересні для шестимісячної місії. Вони повинні були повернутися на Землю у березні 2023 року.

Чотири інші члени екіпажу станції — двоє з NASA, російський космонавт і японський астронавт — прибули у жовтні на капсулі Crew Dragon. Капсула SpaceX Crew Dragon у формі гумової краплі з чотирма сидіннями для астронавтів призначена для польотів на низькій навколоземній орбіті. Лише капсула «Союз» та SpaceX Crew Dragon здатні переправляти людей на космічну станцію та назад.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
1
Прокоментувати
Микола Біловус 29.12.2022, 01:30
Непотрібно нехай подихають підарасня руска
Інші матеріали

1000 астронавтів Lego у космосі (відео)

Ганна Гілова 6 годин тому

Rocket Lab відправить на Венеру приватний зонд у 2025 році

Ганна Гілова 2 червня 2023 15:28

Boeing виявив серйозні проблеми зі космічною капсулою Starliner за кілька тижнів до запуску

Ганна Гілова 2 червня 2023 10:43

Як і коли сфотографувати супутники Starlink у нічному небі

Ганна Гілова 2 червня 2023 09:52

Пентагон уклав зі SpaceX контракт щодо Starlink в Україні

Кіра Іванова 1 червня 2023 20:33