Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA додасть місце на корабель Dragon, щоб американський астронавт не повертався на російській капсулі

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
19 січня 2023 2 хвилин читання

Капсула SpaceX Dragon модифікується на орбіті, щоб за потреби доставити ще одного астронавта на Землю.

У середу NASA розпочала переміщення крісла астронавта агентства Френка Рубіо з російського космічного корабля «Союз» на космічний корабель Dragon, який керує поточною місією SpaceX Crew-5 для NASA, повідомляє Space.

Обидва апарати пристиковані до Міжнародної космічної станції. «Союз», відомий як MS-22, минулого місяця втратив охолоджувач після очевидного зіткнення з мікрометеоритом або уламками, його визнали непридатним для повернення астронавтів на Землю, за винятком екстрених випадків. росія планує запустити ще один «Союз» без екіпажу до орбітальної лабораторії 20 лютого, щоб повернути на Землю Рубіо та російських космонавтів Сергія Прокоп'єва та Дмитра Петеліна.

Однак MS-22 все ще можна використати як рятувальний човен, якщо щось трапиться з МКС до прибуття наступного «Союзу». Тому розпочалася зміна крісла: для MS-22 безпечніше перевозити лише двох астронавтів, а не трьох, зважаючи на те, що він похилився.

«Ця зміна дозволяє посилити захист екіпажу шляхом зменшення теплового навантаження всередині космічного корабля MS-22 для космонавтів Прокоп'єва і Петеліна в разі екстреного повернення на Землю», — написали представники NASA.

Нагадаємо, що корабель Endurance стартував у жовтні 2022 року з чотирма встановленими сидіннями, оскільки Crew-5 складається з чотирьох астронавтів — Ніколь Манн і Джоша Кассади з NASA, японського космонавта Коічі Ваката та росіянки Анни Кікіної. Але капсули Dragon розраховані на перевезення до семи осіб, тож у Endurance є місце, щоб за потреби розмістити Рубіо.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA провела тренувальний запуск місії Artemis II

Юлія Мирська 7 годин тому

Гелікоптер Ingenuity поставив новий рекорд висоти під час 59-го польоту на Марсі

Юлія Мирська 10 годин тому

NASA показало мозаїку кратера Шеклтон на Південному полюсі Місяця — фото

Артем Житкевич 22 години тому

Сонячний зонд «Паркер» пролетів крізь інтенсивний викид корональної маси — відео

Богдан Камінський 20 вересня 2023 09:31

Місія NASA OSIRIS-Rex у неділю доставить на Землю шматок дивного астероїда Бенну. Що про нього відомо

Богдан Камінський 19 вересня 2023 14:19