Надихнутися на старті нового бізнес-сезону: три історії студентських стартапів
Традиційно початок вересня асоціюють зі стартом навчального року та активізують дискусії навколо ролі та місця знань у сучасному світі. Але сьогодні дещо про інше, однак напряму пов’язане зі знаннями, точніше з їхнім ефективним використанням. Поговорімо про студентські стартапи. Нехай вони стануть для вас натхненням, і вже наприкінці навчального року на горизонті з’являться нові студентські проєкти світового класу made in Ukraine.
Бізнес-гіганти Google, Facebook, Netflix, WordPress, FedEx, Reddit були засновані у стінах коледжів чи університетів студентами. Список цей неповний, таких компаній сотні. Не буду зупинятися на кожній з них, адже про більшість вам і так багато чого відомо. Поговорімо про тих, які щойно почали набирати обертів на світовому ринку.
Echopoint Medical
Один із тих стартапів, що найбільше надихає. Його засновники переймалися тим, наскільки неточною може бути діагностика та лікування серцевих захворювань. А тому, залучивши партнерів і спонсорів, розробили технологію, яка за допомогою оптичного датчика допомагає лікарям-кардіологам ставити коректні діагнози й призначати лікування. Від 2019 року Echopoint Medical залучив майже 3 млн фунтів інвестицій і вже у травні 2023-го отримав свій перший патент у США.
Perlego
Стартап, заснований студентами для допомоги студентам. Готьє Ван і Меттью Девіс мали труднощі в коледжі через високі ціни на підручники, що, до речі, є актуальним питанням і для багатьох учнів в Україні. Вони зрозуміли, що не одні. Так народилася ідея створити Perlego.
Це вебсайт з тисячами підручників та інших академічних матеріалів, на які студенти можуть підписатися за дуже доступною ціною (приблизно 480 грн на місяць). У серпні 2021 року компанія була внесена до британського списку стартапів, що швидко розвиваються, а вже сьогодні співпрацює з Кембриджським, Стенфордським та Гарвардським університетами й має понад 400 тис. користувачів. За п'ять років стартап залучив $50 млн інвестицій.
Immerse
Цей стартап був створений студентами, аби допомогти іншим студентам вивчати мови через віртуальну реальність. Розробники створили VR-платформу, яка допомагає учням шляхом створення аватарів для навчання та практики. Наразі компанія стала однією з найбільш швидкозрослих компаній у галузі електронних технологій і вже отримала інвестиції на суму, що сягнула $11 млн.
Яка ключова перевага студентського стартапу
На мою думку, відсутність шаблонного мислення, готовність ламати стереотипи, нестандартне бачення, певна зухвалість, готовність ризикувати — саме ті риси, які й визначають задум як стартап.
Але це не скасовує необхідність мати в основі стартапу яскраву ідею, спрямовану на вирішення конкретної проблеми, розуміти проблемне поле, добре орієнтуватись у конкурентному середовищі, бачити недоліки наявних рішень, і, найголовніше, не опускати руки!
Студентство — найкращий час для проби пера: краще спробувати і зробити, ніж потім жалкувати за втраченими можливостями.
Початок навчального року має дуже велике значення. Тому бажаю пірнути у цей вересень з новими цілями і викликами, оптимістичним настроєм та наснагою!