Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

На Web Summit мали виступати проросійські пропагандисти. Після розголосу їхню участь скасували

Владислав Миронович
Владислав Миронович SPEKA, журналіст
27 жовтня 2022 2 хвилин читання

Відома ІТ-конференція Web Summit, що цього року відбудеться з 1 по 4 листопада у Лісабоні, залучила як спікерів трьох людей з проросійською позицією. Це філософ Ноам Чомскі та журналісти Макс Блюменталь і Аарон Мейт. 

Перший відомий виправданням анексії Криму у 2014 році та низкою інших проросійських та антиукраїнських заяв. Другий — редактор сайту The Grayzone, типового ультралівацького смітника, який несе у світ меседжі російської пропаганди. Він, зокрема, заявляв, що знищення Маріупольського драмтеатру — це фейк. Третій також журналіст The Grayzone.

Першими на ситуацію звернули увагу співзасновник ІТ-компанії Preply Дмитро Волошин та комунікаційниця Орися Хім'як. У своєму пості на Facebook Орися, зокрема, наголосила, що Блюменталь є автором «викривальної статті» щодо її роботи фіксером для BBC. За її словами, у цій статті купа бруду та брехні.

Українська ІТ-спільнота відреагувала на цю ситуацію. Так, українська делегація (яка на Web Summit традиційно буде вельми чисельною) спрямувала листа організаторам із роз'ясненням ситуації та проханням прибрати таких неоднозначних спікерів. Також були опубліковані десятки відповідних постів та твітів. Деякий ефект це мало: на момент написання матеріалу з переліку спікерів зникли пропагандисти Блюменталь та Мейт, тоді як Чомскі залишається у списку.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ІТ-столиця України переживає війну

Владислав Миронович 6 годин тому

Як працюють та скільки заробляють ІТ-фрилансери і як ними стати?

Олександра Стеценко 7 годин тому

Зима близько: якою вона буде для українських B2B-компаній

Владислав Миронович 28 листопада 2022 17:30

Забезпечення роботи інтернету, користь «малих даних», створення персонального бренду: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 27 листопада 2022 17:00

Як креативнику не зламати мозок на шляху в IT

Anastasia Boiko 25 листопада 2022 15:30