Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

На Місяць надішлють цифровий архів для зберігання даних про Землю та людей

Артем Житкевич
Артем Житкевич
19 вересня 2023 2 хвилин читання

Фонд Arch Mission Foundation, який створює резервні копії людської спадщини у космосі та на Землі, готує відправити на Місяць носій для зберігання протягом мільярдів років даних про Землю та земну цивілізацію. Про це повідомляє Blocks and Files.

Подібні архіви планують розкидати по інших небесних тілах Сонячної системи, щоб у далекому майбутньому люди змогли торкнутися історії планети і людей, якщо з якихось причин на самій Землі ці дані будуть втрачені.

Які дані увійдуть до місії Arch Mission Foundation

Носiй Arch Mission Foundation є 120-міліметровим 4-грамовим диском у спецiальному картриджi. Чотири верхнi шари мiстять iнструкцiю у текстовому та графiчному виглядi, як самому зiбрати DVD-програвач.

Це приблизно 60 тис. сторiнок, доступних для читання з оптичним збiльшенням вiд 100 до 200 разiв. Ця iнформацiя допоможе читачевi отримати та iнтерпретувати данi, записанi на iншому 21 шарі вже як на DVD-диску.

Перші шари також містять пiдручник, що складається з тисяч сторiнок, на яких розкриваються значення понад мiльйона слiв i понять багатьма мовами. Крiм того, до нього входять колекцiї знань з багатьох предметних галузей, наприклад, набiр життєво важливих статей «Вiкiпедiї».

Кожен шар DVD-диска мiстить понад 100 ГБ стиснених цифрових даних, або бiльш ніж 200 ГБ у розпакованому виглядi.

Попередні місії Arch Mission Foundation

Це не перша спроба фонду зберегти пам’ять про людей та Землю. Ранню версiю архiву у виглядi 5-шарового диска вiдправили ув космос у бардачку автомобiля Tesla Roadster. На диску була записана трилогiя «Фундацiя» Азімова.

Другий архiв у виглядi 25-шарового носiя полетів на Місяць в iзраїльському апараті Beresheet. На носiї збережені 30 млн сторінок інформації, зокрема англомовна «Вікіпедія», книжкова бібліотека Project Gutenberg, інтернет-архів, інформація про майже 7 тис. мов світу. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Пік Урожайного Місяця припадає на 29 вересня

Артем Житкевич 20 годин тому

Японський посадковий модуль SLIM зробив знімок Землі — фото

Юлія Мирська 28 вересня 2023 07:42

Китайці побудують базу в печерах на Місяці

Богдан Камінський 27 вересня 2023 18:40

Індійська ISRO не може відновити зв’язок із посадковим модулем Vikram на Місяці

Юлія Мирська 27 вересня 2023 07:56

NASA може відправити людиноподібних роботів у космос

Юлія Мирська 26 вересня 2023 08:58