Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

На Meta подали позов за відстежування паролів вебсайтів через Facebook

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
23 вересня 2022 2 хвилин читання

У США користувачі Facebook подали колективний судовий позов на Meta. Позивачі звинувачують компанію у відстежуванні інтернет-активності та паролів на інших вебсайтах на iOS через лазівку.

Масштабне оновлення конфіденційності Apple в iOS минулого року значно ускладнило застосункам відстежування інтернет-активності користувачів за межами їхніх власних кордонів, але у новому судовому позові стверджується, що материнська компанія Facebook та Instagram Meta продовжувала шукати обхідний шлях.

У колективній скарзі, поданій у середу до федерального суду Сан-Франциско, два користувачі Facebook звинуватили компанію у порушенні правил конфіденційності Apple від 2021 року та порушенні законів штату та федеральних законів, що обмежують несанкціонований збір особистих даних. Аналогічну скаргу подали до того самого суду минулого тижня.

Позови засновані на звіті дослідника конфіденційності даних Фелікса Краузе, який зазначив, що програми Meta Facebook та Instagram для iOS від Apple вбудовують код JavaScript на вебсайти, які відвідують. Цей код дозволяє відстежувати «кожну взаємодію із зовнішніми вебсайти», включаючи те, куди натискають користувачі, які паролі та інший текст вони вводять.

Як зазначається в позові, коли користувачі натискають на посилання в Facebook, Meta автоматично направляє їх у браузер програми, який він відстежує, замість браузера смартфона за замовчуванням, не повідомляючи користувачам, що це відбувається або що вони відстежуються.

Позов до Meta: що кажуть у компанії

У компанії Meta відхрещуються від звинувачень і кажуть, що браузер у застосунку розроблений з урахуванням захисту конфіденційності користувачів, зокрема те, як дані можуть використовуватись для реклами.

До колективного позову може доєднатися будь-хто з потерпілих, що у випадку з Facebook може означати сотні мільйонів користувачів у США. Раніше Meta заявляла, що може втратити $10 млн доходу від реклами у 2022 році через зміни Apple.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 5 годин тому

Meta запускає в Україні Facebook Reels

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 16:20

WhatsApp впроваджує функцію обміну посиланнями на відеодзвінки

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 16:45

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

Компанія Meta подешевшала до рекордного рівня

Вадим Добровольський 20 вересня 2022 11:10