Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Окситоцин виявився не важливим для закоханості та соціальних зв'язків

Oleksiy Gvozdyk
Oleksiy Gvozdyk
29 січня 2023 2 хвилин читання

Нове дослідження вчених Каліфорнійського університету в Сан-Франциско показало, що рецептор окситоцину, гормону, який вважають потрібним для формування соціальних зв'язків, може не відігравати тієї критичної ролі, яку йому приписували вчені останні 30 років, повідомляє Eurekalert.

У дослідженні, опублікованому 27 січня 2023 року в  журналі Neuron, науковці виявили, що лугові полівки розмножуються без рецепторів окситоцину і демонструють таку ж моногамну поведінку у спаровуванні, прихильності та вихованні, як і звичайні полівки. Крім того, самки без рецепторів окситоцину народжували і виробляли молоко, хоча і в меншій кількості, ніж звичайні самки полівок. 

Результати показують, що біологія, що лежить в основі парних зв'язків і батьківства, не продиктована лише рецепторами окситоцину, який іноді називають гормоном кохання.

«Це дослідження свідчить, що окситоцин, ймовірно, є лише частиною набагато складнішої генетичної програми», — зазначив керівник дослідження Девананд Манолі.

Протягом останнього десятиліття великі надії покладали на клінічні випробування з використанням окситоцину для лікування захворювань, що заважають встановлювати людям соціальні зв'язки.

Дослідники із Сан-Франциско заявили, що їхнє дослідження переконливо свідчить про те, що поточна модель (один шлях або молекула, відповідальна за соціальну прихильність) є надто спрощеною.

«Якщо ми зможемо знайти ключовий шлях, який опосередковує поведінку прив'язаності, то зможемо здійснити прорив у лікуванні та полегшенні симптомів аутизму, шизофренії та багатьох інших психічних розладів», — наголосив один із авторів дослідження нейробіолог Нірао Шах.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Від початку року в Україні зріс попит на IT-фрилансерів

Руслан Сорока 21 годину тому

Чи вийде штучний інтелект з-під контролю людства: опитування

Назарій Присяжнюк 21 березня 2023 18:15

Дослідження: скільки ігор у Steam мають українську локалізацію

Руслан Сорока 20 березня 2023 20:02

Хто найчастіше стає жертвами хакерів: дослідження Держспецзв'язку

Руслан Сорока 16 березня 2023 18:58

Хто контролює ринок літій-іонних батарей у США. Дослідження Statista

Єлизавета Гогілашвілі 16 березня 2023 17:00