Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Троян «Хрещений батько» атакував криптогаманці та банки по всій планеті

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
25 грудня 2022 2 хвилин читання

Новий вірус-троян Godfather («Хрещений батько«) активно шириться планетою, атакуючи криптогаманці та онлайн-банкінг. Фахівці з цифрової безпеки зафіксували атаки на понад 400 мобільних програм для Android, пише finextra.com.

За даними ресурсу, хакери використовують Godfather для атак на користувачів криптовалютних і банківських застосунків. Постраждали вже власники Android-пристроїв із 16 країн. Серед жертв трояна — 94 провайдери криптовалютних гаманців, 215 банківських установ та 110 криптообмінників у Туреччині (31), Іспанії (30), Канаді (22), Франції (20), Німеччині (19), Великій Британії (17) та США (49).

Для обману жертв Godfather генерує якісні вебпідробки. Вірус підставляє їх на екрани Android-смартфонів, коли користувач відкриває цільові програми. За допомогою трояна хакери крадуть облікові дані та обходять двофакторну автентифікацію.

Фахівці із сингапурської компанії Group-IB виявили у трояні код, який не дозволяє йому атакувати користувачів, які розмовляють російською або однією з мов, які використовували у колишньому Радянському Союзі.

«Поява Godfather підкреслює здатність учасників загроз редагувати та оновлювати свої інструменти, щоб підтримувати їхню ефективність, попри зусилля постачальників засобів виявлення та запобігання зловмисному програмному забезпеченню оновлювати свої продукти. Зловмисники можуть повернутися до вихідного коду, оновити застарілі типи зловмисного програмного забезпечення та багатьма способами зробити їх ще небезпечнішими. З таким інструментом, як Godfather, зловмисники обмежені лише своєю здатністю створювати переконливі вебфейки для певної програми».
Артем Грищенко, молодший аналітик шкідливого ПЗ Group-IB
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Виявили вразливість у прошивці материнських плат Gigabyte

Артем Житкевич 23 години тому

кремль звинувачує Apple та АНБ у зламі айфонів у «Касперському»

Кіра Іванова 2 червня 2023 07:32

OpenAI виділив $1 млн на гранти з кібербезпеки

Кіра Іванова 1 червня 2023 21:13

Загроза ШІ для людства не менша за ядерну війну: лідери галузі об'єдналися для вирішення проблеми

Юлія Даниленко 31 травня 2023 11:10

Курс з кібербезпеки від Google: пройти навчання безкоштовно можуть 5 тис. українців

Ольга Горбенко 30 травня 2023 14:47