Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ілон Маск показав робота-гуманоїда Tesla за доступною ціною

Леся Соловчук
Леся Соловчук Журналіст
1 жовтня 2022 3 хвилин читання

Tesla AI Day 2022: Маск приголомшив цінами на гуманоїдних роботів 

Глава компанії Tesla Ілон Маск на нічній презентації Tesla AI Day 2022 продемонстрував два прототипи людиноподібного робота Optimus, які умовно зараховують до різних поколінь.

Такі роботи зможуть випускатися мільйонними тиражами та пропонуватися за ціною меншою за $20 тис., переконаний глава Tesla.

Гуманоїдні роботи вміють танцювати і поливати квіти. Джерело: Tesla

Аналітиків, звісно ж, збила з ніг ціна робота, адже зараз вартість роботів-гуманоїдів перевищує $100 тис., пише видання ixbt.com. Маск ще й додав, що аналоги марок-конкурентів «позбавлені мозку», а Optimus має стати «надзвичайно придатним роботом», оскільки керуватиметься системою штучного інтелекту, яку Tesla відпрацьовує на прикладі системи автоматичного керування електромобілями.

Перший прототип не мав зовнішніх панелей корпусу, самостійно пересувався по сцені на двох ногах і махав руками у такт музиці, хоча Маск і зізнався, що робот вперше пройшовся без страхувальних опор. Він також сказав, що його колеги побоювалися, щоб прототип не впав обличчям долу. Робот першого покоління, за його словами, використовував виконавчі механізми стороннього провадження, але прототип другого покоління вже отримав механізми розробки Tesla.

Джерело: Tesla Джерело: Tesla

Другого прототипа на сцену доставили за допомогою візка, він ще не здатен ходити самостійно, але Маск обіцяє, що це питання кількох тижнів. Робот зовні ще більш гуманоїдний: має подібні до людських п'ясті рук, махає у такт музиці не лише руками та головою, а й ногами. Саме цей прототип, за словами Маска, досить близький до серійного варіанту.

У Tesla наголосили, що будуть намагатися створити робота, руки якого мають 27 ступенів свободи, а тіло — 28 проти понад 200 у людини.

Маск також планує випустити жіночу версію робота. Джерело: Tesla Маск також планує випустити жіночу версію робота. Джерело: Tesla

На відео, що показали на презентації, робот першого покоління поливає квіти в офісі, переносить коробки та піднімає металеві бруски на заводі з виготовлення електромобілів компанії у Каліфорнії. 

Перед розробниками також поставили завдання створити батарею, яка б поміщалася у корпус робота і дозволяла б йому завдяки ємності 2,3 кВт·год працювати цілий день без підзарядження за номінальної напруги 52 В.

Запланована маса робота — орієнтовно 73 кг. У торсі розташують бортовий комп'ютер на базі фірмового процесора Tesla з високим ступенем інтеграції та підтримкою бездротових інтерфейсів Wi-Fi та LTE. Інженери домоглися, щоб за падінні конструкція, основні датчики та приводи робота не страждали і він не втрачав працездатності.

За традицією, Маск змалював світле майбутнє, до якого людство приведуть подібні роботи. Мільйони роботів-гуманоїдів Tesla, за його словами, допоможуть збудувати суспільство, в якому не буде бідності.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Twitter відновлює обліковий запис відомого неонациста

Руслан Сорока 4 грудня 2022 12:32

Semi від Tesla, суд над Google, криптобіржа у Telegram. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 3 грудня 2022 09:30

Tesla випустила першу серійну вантажівку, яку отримає Pepsi

Катерина Колонович 2 грудня 2022 08:39

Куди Ілон Маск веде Twitter. Що змінилося за місяць після закриття угоди

Юлія Даниленко 28 листопада 2022 18:23

У Artemis I знову проблеми, литовці закрили збір на дрон «PEACE Дюк», Tesla запускає автопілот. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 25 листопада 2022 08:00