Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Google придумав, як боротися з російськими фейками про українських біженців

Леся Соловчук
Леся Соловчук Журналіст
3 вересня 2022 2 хвилин читання

Google Alphabet розгорнула кампанію для боротьби з фейками про українських біженців у ЄС.

3 вересня дочірня компанія Google Alphabet розпочала кампанію протидії дезінформації про українських біженців у Польщі, Словаччині та Чехії, пише Bloomberg.

Психологи з університетів Кембриджа та Брістоля, співпрацюючи з Google, провели дослідження, яке показало, що люди з різними ідеологічними поглядами краще розпізнавали брехню після перегляду коротких жартівливих відео, які пояснюють загальні засоби пропаганди, зокрема фальшиві дилеми.

У межах кампанії створили серію 90-секундних відеороликів, які покликані виробити імунітет у людей від шкідливого контенту в соціальних мережах.

«Поширення дезінформації стало головною політичною проблемою в Європейському Союзі. Попри санкції ЄС, неправдиві прокремлівські наративи продовжують ширитися Європою», 
– ідеться у повідомленні.

Ролики будуть показувати в рекламних блоках на YouTube від Google, а також на інших платформах — Twitter, TikTok та Facebook.

Кремль, наприклад, намагається налаштувати Польщу, яка прийняла найбільше біженців з України, проти українців, що тікають від війни. Зокрема, пропагандисти, намагаються переконати поляків, що приймати біженців з України дуже дорого і проблематично. Натомість українцям закидують інформацію, що Польща «небезпечна для іноземців», пояснив речник міністра-координатора спецслужб ПольщіСтаніслав Жарин. 

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, з початку війни Європу заполонили понад 5,6 мільйона біженців з України. Багатьох прийняли в приймаючих країнах, але обурення проти них зростає, що підігрівається зростанням інфляції та економічними проблемами, оскільки росія скорочує постачання енергоресурсів, написало видання.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 13 годин тому

Тестування закінчилось, а меми – ні. Українці почали сумувати за сповіщеннями ДСНС

Ольга Валькевич 19 годин тому

Кінець горору від ДСНС, нові функції Дії, ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 22 години тому

ЄC готує восьмий пакет санкцій проти росії. Що до нього увійде

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 16:31

Кіберскладова цієї війни важлива: в Україні розробляють стратегію кібербезпеки

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 15:16