Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

НБУ спростив умови волонтерам для закупівлі військової амуніції

Леся Соловчук
Леся Соловчук Журналіст
6 серпня 2022 3 хвилин читання

Нацбанк зняв обмеження при закупівлі в валюті для волонтерських організацій та бізнесу.

Із 6 серпня НБУ скасував низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу, спрощуючи закупівлю бронежилетів, шоломів, рацій, військової форми, безпілотників та іншого спорядження.

Зважаючи на «важливість і ефективність волонтерського руху України», НБУ дав змогу банкам не застосовувати ліміт на розрахунки фізичних осіб-волонтерів із гривневих платіжних карток за кордоном при купівлі товарів військового призначення, повідомляє пресслужба НБУ.

У списку товарів, які зможуть купувати волонтери-фізособи — рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Водночас нововведення передбачає умову дотримання одночасно наступних вимог:

  • операції за рахунком волонтера є типовими для цієї фізичної особи та обсяг операцій, що здійснювалися за її рахунками, перевищував еквівалент 100 тисяч гривень на місяць до 21 липня 2022 року;
  • подання до банку листа від держоргану або військової частини щодо співпраці з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення, якщо сума операції перевищує еквівалент 400 тисяч гривень на місяць;
  • надання орієнтовної вартості (розрахунку) товару та строків виконання замовлення;
  • інформування волонтером банку щодо збору коштів з метою оплати продукції.

У НБУ визначили, що за наявності даних з відкритих джерел щодо недобросовісної практики діяльності фізособи може банк може відмовити надалі проводити такі операції в обсязі, що перевищує ліміт в еквіваленті 100 тисяч грн на місяць. Google News

НБУ також включив рації до переліку товарів військового призначення. Для їхнього придбання громадяни мають змогу купувати валюту та переказувати її за кордон у межах щомісячного ліміту в еквіваленті 400 тисяч гривень.

На додачу, з урахуванням потреби бізнесу, Нацбанк спрощує валютні обмеження, зокрема щодо використання корпоративних платіжних карток.

При цьому НБУ також дозволив банкам продавати іноземну валюту юрособам та фізособам-підприємцям, що є резидентами України, із зарахуванням на поточний рахунок клієнта в іноземній валюті у разі використання валюти на здійснення витрат за допомогою корпоративних платіжних карток за кордоном. Це правило поширюється на такі витрати:

  • відрядження працівників за кордон виключно для оплати добових витрат у межах щоденного ліміту в розмірі 80 євро (в еквіваленті) на одного співробітника;
  • сплата за проживання та транспортні витрати (з документальним підтвердженням розрахунку зазначених витрат на одну особу).

Ще одне нововведення Нацбанку — обмеження на здійснення розрахунків за кордоном у межах ліміту у 100 тис. грн (в еквіваленті) на місяць не розповсюджуватиметься на клієнтів банку, юросіб, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародних сполученнях на підставі відповідних документів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Навіщо росіяни поширюють черговий фейк про Запорізьку АЕС?

Олександр Тартачний за 7 годин

Українські розробники створили унікальний бойовий підводний човен з функцією безпілотника

Євген Муджирі 15 серпня 2022 11:22

Практичне про війну, країну та здоров'я. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 14 серпня 2022 15:54

Бойові втрати російських загарбників на 14 серпня 2022 року

Валерій Моісєєв 14 серпня 2022 09:46

Європейська космічна агенція планує замінити російські ракети «Союз» на SpaceX

Ірина Маринюк 13 серпня 2022 10:59