Відверто кажучи, штучний інтелект уже настільки увійшов у наше повсякдення, що інколи ми самі не помічаємо, як часто звертаємося до нього. Він допомагає нам у створення контенту, спрощує робочі процеси чи просто радить рецепт для приготування вечері. І це дійсно зручно!
Джерело: Lamarr Institute
Проте багато кому недостатньо звичного ChatGPT, тому SPEKA пропонує добірку AI-помічників, що допомагають робити більше, нервуватися менше і навіть знаходити натхнення у найнесподіваніших моментах.
Розмовні та текстові помічники
ChatGPT: розумний співрозмовник і помічник зі словами
ChatGPT — це один із найпомітніших мовних асистентів, який чудово генерує текстові відповіді та допомагає формулювати ідеї. Він навчається на величезному обсязі даних, тому здатний запропонувати незвичайні тези чи підказати, як виправити помилки в описі продукту.
Наразі ChatGPT пропонує три тарифи: безоплатний, версія Plus ($20) та Pro ($200). Також існують інші спеціальні тарифи, наприклад, для бізнесу. Щодо безплатної версії, то вона надто прокачалася від запуску, проте має певні обмеження, зокрема, на кількість запитів до GPT-4o. Інші ж версії, як-от Plus, мають більшу кількість запитів до найактуальнішої моделі, а також додаткові функції.
Для чого годиться? Ви можете просто шукати потрібну інформацію або спілкуватися з асистентом на актуальні теми. Крім цього, ChatGPT — потужний робочий інструмент, ви можете генерувати великі тексти, писати сценарії, редагувати контент тощо.
У ChatGPT є декілька досить сильних конкурентів, як-от Gemini від Google, Copilot від Microsoft, Claude, який вирізняється приязністю у спілкуванні. Нещодавно стало відомо про DeepSeek, який заходить на ринок як open-source-альтернатива закритій екосистемі OpenAI, проте має проблеми з безпекою даних.
Custom GPT’s: ваш особистий ChatGPT під конкретні завдання
Custom GPT’s — це різновид спеціалізованих ботів на базі ChatGPT. Завдяки їм ви можете навчити мовну модель конкретного набору даних або спрямувати її у жорсткіші рамки. Тоді вона стає цілеспрямованим помічником, наприклад, медичним консультантом (із відповідними застереженнями) чи ботом для оброблення внутрішньої документації компанії.
Gemini — Google-розумник, інтегрований з Workspace
ChatGPT давно став класичним відображення генеративного штучного інтелекту. Проте, якщо ви тісно інтегровані в екосистему Google або користуєтеся звичайним Google Docs, Gemini може стати невід’ємною частиною вашої роботи. Він допомагає в офісних завданнях, у створенні листів, транскрибуванні дзвінків та інших звичних сценаріях. Здатний опрацьовувати інформацію з Google-документів і підказувати, що ви, можливо, пропустили.
Так-так, особливість Gemini — робота із внутрішньою екосистемою Google. Це може бути не лише робота із документами або таблицями, але інтеграція помічника у ваш Android-пристрій.
Інструменти для розробників і написання коду
Підписуйтеся на наші соцмережі
GitHub Copilot: коли хочеться написати код швидше
GitHub Copilot інтегрується з редактором коду й генерує пропозиції, орієнтуючись на ваші поточні завдання. Це немов товариш, який здатен здогадатися, що саме ви плануєте робити, та підказати фрагменти коду за коментарями й контекстом.
Є безплатна версія, версія для корпоративних клієнтів, а також користувацькі версії від $10.
GitHub Copilot є гарним помічником як для початківців-девелоперів, які шукають шляхи для розв'язання задач, так і для досвідчених девів, які не бажають витрачати купу часу на написання довжелезного коду.
Існує кілька альтернатив на кшталт Tabnine, що пропонують схожі методи автодоповнення.
Приклади застосування:
Автоматичне завершення функцій різними мовами програмування.
Генерація тестів на основі вже написаного коду.
Підказки щодо оптимізації окремих рядків, коли розробник зупинився на нетривіальному моменті.
Звукові сервіси та музичні експерименти
Suno: хай AI творить мелодії
Suno дає можливість згенерувати музику з настроєм: меланхолійна інді-пісня чи енергійне електро з насиченим басом. Навіть додає вокальні партії, хоча зрозуміло, що поки ці співи трохи синтетичні. Та якщо шукаєш фонові треки — це саме те, що треба.
Здебільшого підійде для швидких музичних начерків або натхнення, коли хочеться щось накидати без глибоких знань. Ціна стартує від $10 на місяць.
ElevenLabs: інновації у синтезі мовлення
ElevenLabs розвиває технології, що переводять текст у мовлення майже природної якості. Можна надати зразок голосу, а далі модель створить аудіо, дуже схоже на оригінал.
Це може допомогти у таких сферах, як створення дикторського озвучування для відеокурсів, озвучування реклами та відео тощо. Політика досить лояльна: є як безплатна версія, якщо ви хочете спробувати помічника або генеруєте не надто багато, а також платні варіанти від $5.
Графічні редактори та генерація зображень
Midjourney: уявне мистецтво у реальному часі
Midjourney спеціалізується на створенні візуального контенту за текстовим описом. Приміром, ви вводите фразу на кшталт «футуристичний пейзаж з неоном і летючими автомобілями», і система видасть декілька варіантів.
Політика підписки досить приємна: базовий план обійдеться у $10 на місяць, тоді як річний — $8 на місяць. Попри популярність, його важко назвати найкращим, тож кому потрібні реалістичні картинки високої якості, також може звернути увагу на DALL·E 3, який може видати щось дуже точне або зовсім несподіване.
Цікаві можливості:
Можливість тонкого керування параметрами відтінків та стилістики.
Варіативність: за одним описом можливо отримати серію варіацій.
Photoshop Firefly: магія від Adobe
Firefly — це набір нейромережевих технологій у Photoshop, які вбудовано безпосередньо у середовище від Adobe. Він дає змогу синтезувати чи модифікувати елементи зображення, просто давши текстову команду. Також Firefly може використовуватися і в інших сервісах Adobe. Для використання Firefly треба придбати підписку на один із сервісів, що вам дає 500 кредитів щомісячно, також можна придбати додаткові кредити за $5,99.
З плюсів Firefly можна виділити можливість заощадження часу на простих завданнях, як-от підвищення роздільної здатності зображення, вставка чи забирання об’єктів, швидкий ретуш портретів тощо. Тому інструмент підходить як для дизайнерів-початківців, так і для досвідчених експертів, яким треба робити правки на льоту.
Runway: коли робота з відео стає легкою
Runway дає змогу корегувати відеокадри, змінювати фони та застосовувати різноманітні ефекти — усе це у напівавтоматичному форматі. Він став відомим завдяки можливості спростити рутинні завдання у постпродакшні та запропонувати нові способи творчого підходу.
Runway має як безплатну версію, так і платні варіанти: Standard ($12), Pro ($28), Unlimited ($76). Також існують кастомні тарифи. Безплатна версія має обмеження за хронометражем, неможливість видаляти водяні знаки, а також лише 5 Гб ресурсів. Інші версії мають від 625 кредитів щомісячно з можливістю докупити за потреби, а також від 100 Гб ресурсів.
Runway — чудовий інструмент як для відеопродюсерів і монтажерів, які бажають заощадити час, так і для любителів, які тільки розпочинають свій шлях у сфері відеомонтажу.
Сервіси для аналізу тексту та покращення мовлення
Grammarly: глянцеве полірування текстів
Grammarly є гарним інструментом майже для кожного, він аналізує орфографію, синтаксис і стиль, і робить це напрочуд швидко.
Сервіс має безплатну версію і платну — за $12. Серед аналогів — LanguageTool, ProWritingAid.
Що такого особливого у Grammarly? Він пояснює, чому те чи інше слово недоречне, дає контекст для виправлення. Пропонує варіанти перефразування, аби уникнути нудного повторення. Легко інтегрується з поштою та офісними пакунками.