Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Огляд Sony WF-1000XM5: як звучать майже найкращі TWS-навушники?

Неля Збишко
Неля Збишко Редактор Спільноти
17 жовтня 2024 8 хвилин читання

З попереднього покоління навушників Sony WF-1000XM4 минуло уже два роки, і ось компанія нещодавно презентувала новинку, яка поспіхом потрапила до нас на огляд. З першого погляду ми бачимо помітні зміни від коробки до розпакування та враження від навушників. І хочемо поділитися цим досвідом з вами.

Sony WF-1000XM5 Sony WF-1000XM5

Модель Sony WF-1000XM5 продовжує лінійку, зосереджену на високоякісному звуці та передовому активному шумопоглинанні. У цьому огляді ми розглянемо головні особливості нової моделі та те, як вона відрізняється від попередників і конкурентів.

Комплектація, ергономіка та якість збірки Sony WF-1000XM5

У сучасних тенденціях навушників постачаються у мінімалістичній компактній коробці, виготовленій із перероблених матеріалів. У комплект входять навушники у кейсі, документація, кабель для заряджання USB A to USB type C, три пари змінних фірмових амбушурів з поліуретану розміром SS, S, L, на навушниках встановлені амбушури розміром M. 

Sony WF-1000XM5 Sony WF-1000XM5

Sony WF-1000XM5 мають пластиковий корпус із глянцевим покриттям з боків і матове покриття для сенсорних зон управління на відміну від попередніх WF-1000XM4. Мені подобається такий дизайнерський хід, попри те що на глянцевому покритті залишаються відбитки пальців.

Навушники стали відчутно легшими та меншими. За словами Sony, навушники на 25% менші і на 20% легші, ніж їхні попередники, що полегшує їхнє розташування на голові під час тривалого прослуховування. Окрім цього, змінилася і форма, яка стала більш ергономічною та універсальною. Ще однією важливою особливістю є водостійкість за стандартом IPX4, що захищає навушники від бризок. Проте у такому бюджеті хотілося бачити вже повноцінний захист IP68, зважаючи на умови експлуатації подібних пристроїв. Ми не можемо бути впевнені, що ці навушники чудово підійдуть для спортзалу або тривалих пробіжок. 

Sony WF-1000XM5 Sony WF-1000XM5

Зі зворотного боку навушників розташовані контакти для підключення до кейсу, маркування L та R, а також інфрачервоний датчик наближення для активації автоматичного відтворення.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Кейс залишився матовим з приємного софт-тач пластику, він дещо змінив свою форму, став більш округлим. Серед мінусів — люфт кришки, який присутній у більшості подібних навушників.

Sony WF-1000XM5 Sony WF-1000XM5

Для підключення навушників достатньо лише відкрити кейс та витягнути навушники, ваш смартфон відразу запропонує сполучення пристроїв. Якщо цього не відбулося, навушники можна примусово ввести у режим сполучення за допомогою кнопки на кейсі. Це особливо актуально для мене як власниці Samsung Galaxy Buds 2 Pro, коли для сполучення необхідно утримувати сенсорні датчики на навушниках протягом декількох секунд. Sony WF-1000XM5 підтримують підключення до двох пристроїв одночасно, що дає змогу легко перемикатися між смартфоном і ноутбуком.

Автономність навушників досягає 8 годин безперервного відтворення, а із зарядним кейсом вона збільшується до 24 годин. Підтримується швидке заряджання — лише за 3 хвилини можна отримати годину прослуховування. Крім того, є підтримання бездротового заряджання. 

Шумопоглинання та режим прозорості Sony WF-1000XM5

Sony підкреслює, що WF-1000XM5 отримали найкраще шумопоглинання серед усіх моделей TWS-навушників. Це забезпечується не лише апаратно та програмно, але й якісними амбушурами з приємного пінного матеріалу, схожого на беруші.

Кожен навушник обладнаний трьома мікрофонами, зокрема мікрофонами з подвійним зворотним зв’язком, що дає змогу покращити ефективність шумопоглинання, особливо у низькочастотних діапазонах. У моделі використовується новий інтегрований чип V2, який розкриває можливості процесора QN2e, що адаптує шумопоглинання до умов навколишнього середовища. Функція прозорості потішила, звук відображається чисто та натурально. Ви можете налаштувати рівень навколишнього звуку, який ви чуєте, у фірмовому застосунку, про який далі.

Sony WF-1000XM5 Sony WF-1000XM5

Загалом навушники відпрацьовують добре, вони самостійно адаптуються до умов, у яких ви перебуваєте, вмикаючи або вимикаючи ту чи іншу функцію. У нашому тесті в умовах міста усі функції органічно поєднувалися та працювали без затримок. Присутня функція Speak-to-Chat, яка вимикає музику, коли ви з кимось розмовляєте, функція відповіді кивком голови, функція просторового звучання 360 Reality Audio, що є фішками Sony.

Як ми уже говорили, навушники мають сенсорне управління та управління жестами. Сенсорне управління працює доволі стандартно та налаштовується у фірмовому застосунку. Виймання навушника з вуха автоматично призупиняє відтворення музики на обох навушниках і вмикає функцію переходу на інший навушник. 

Окремо слід похвалити роботу мікрофона, співрозмовник чує вас добре, шумопоглинання працює також відмінно, навіть за сильного вітру, на відміну від повнорозмірних Sony WH-1000XM5, які не зовсім підходять як гарнітура.

Sony WF-1000XM5 Sony WF-1000XM5

Проте якщо ви справжній аудіофіл і бажаєте отримати від навушників максимум, вам доведеться завантажити фірмовий застосунок Sony | Sound Connect, який доступний на Android та iOS. Окрім оновлення прошивки, застосунок дає змогу створювати власні профілі еквалайзера, регулювати навколишній звук і налаштовувати функції сенсорів на навушниках. Також ви можете дізнатися про стан заряду ваших навушників.

Застосунок Sound Connect також необхідний для увімкнення Sony 360 Reality Audio, Speak-to-Chat і DSEE Extreme — фірмового алгоритму Sony для збільшення масштабу аудіофайлів з низькою якістю і втратами.

Звучання Sony WF-1000XM5

Sony WF-1000XM5 підтримують Bluetooth 5.3. Що стосується кодеків, то у навушниках є звичні SBC і AAC, а також більш якісний кодек LDAC від Sony. Навушники також підтримують аудіо LE для потокового передавання з низькою затримкою. На жаль, Sony не включила підтримку aptX або aptX HD.

Навушники отримали досить пристойне звучання, яке для більшості користувачів буде майже еталонним. Зважаючи на те, що це Sony, ми отримуємо досить виражені баси, які додатково збагачують звук та чудово підійдуть для прослуховування важкої музики та року. Високі та низькі частоти відображені досить добре, проте губляться середні, що не так помітно на такому контрасті. Звук відчувається об’ємним і насиченим. Якщо коротко — звучать навушники добре та прийнятно для кожного, проте якщо ви хочете більш насичене звучання або, навпаки, м’яке можна погратися з налаштуваннями еквалайзера у фірмовому застосунку. 

Висновки та ціна Sony WF-1000XM5

Загалом навушники Sony WF-1000XM5 тішать своєю якістю і є гідним конкурентом більшості схожих TWS-навушників, як-от AirPods Pro (2nd Generation), Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3/4, Technics EAH-AZ80 тощо, які також мають гарні характеристики, проте здебільшого програють Sony у шумопоглинанні. Якщо ви думаєте, чи замінити свої AirPods на свіжі навушники від Sony, які у деяких моментах мають навіть краще звучання та хорошу роботу активного шумопоглинання, варто все-таки зважати, що фірмові навушники Apple краще працюють з iPhone.

Ціна Sony WF-1000XM5 може декого здивувати, а це 11 499 грн на момент написання статті. Якщо у вас є Sony WF-1000XM4, нова модель WF-1000XM5 може стати хорошим вибором, адже зміни справді помітні як у конструкції, так і у роботі шумопоглинання та звучання, але чи варто за це переплачувати таку суму? Якщо ви хочете отримати якісний продукт із хорошим звучанням, який буде одним із найкращих виборів на ринку — так.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

В Україні стартував офіційний продаж PlayStation 5 Pro — скільки коштує

Павло Бартос 28 листопада 2024 20:01

Sony розробляє компактну консоль, щоб конкурувати із PS5

Вікторія Рудзінська 25 листопада 2024 11:30

Димчасто-рожевий для меломанів: нові бездротові і повнорозмірні навушники від SONY

Павло Бартос 15 листопада 2024 17:43

Xbox планує випустити ігрову портативну консоль: коли чекати

Владислав Паливода 15 листопада 2024 08:08

Sony протестує лазерний зв'язок через 2 супутники

Владислав Паливода 13 листопада 2024 12:22