Як використовувати смартфон на повну — 7 корисних функцій Android
Переважна більшість людей використовує смартфон для дзвінків, месенджерів, перегляду контенту, роботи тощо. Проте мало хто знає про інші цікаві та корисні функції, які можуть зробити використання смартфону більш зручним та ефективним. Деякі з них можуть залишатися непоміченими навіть досвідченими користувачами.
SPEKA зібрала кілька корисних прихованих функцій Android, які варто знати:
1. Віддалене керування смартфоном
Android надає можливість знаходити свій пристрій навіть тоді, коли він десь далеко. Функція схожа на застосунок «Локатор» на iPhone. Завдяки функції «Віддалений пошук пристроїв» можна не лише визначити місце розташування смартфону, але й відтворити звук або видалити всі дані. Крім цього, можна скористатися функцією «Захистити пристрій», якщо ви загубили свій девайс: віддалено налаштувати пароль, вийти з облікового запису та додати контактну інформацію для повернення пристрою. Серед цікавого — функція пошуку смартфону або іншого девайсу навіть за відсутності з’єднання. Для цього потрібно активувати функцію у налаштуваннях безпеки. Сервіс доступний через Google Find My Device.
2. Перегляд історії сповіщень
Випадково закрили важливе повідомлення? Android дає змогу переглядати історію всіх сповіщень за останні 24 години. Це дуже зручно, коли пропустили важливий дзвінок або повідомлення. Щоб увімкнути цю функцію, потрібно зайти у налаштування та активувати історію сповіщень. Функція доступна у розділі «Сповіщення» у додаткових налаштуваннях.
Підписуйтеся на наші соцмережі
3. Режим роботи однією рукою
Смартфони стають дедалі більшими, що часом робить їх використання незручним. Android пропонує режим роботи однією рукою, який зменшує розмір активної зони екрана. Це особливо корисно для користувачів з невеликими долонями або коли ви у дорозі. Також ви гнучко можете налаштувати розташування віконця екрана. Цю функцію можна знайти у розділі «Додаткові функції» у налаштуваннях пристрою.
4. Обмін паролями Wi-Fi через QR-код
Набридло передавати складні паролі друзям та гостям? Android дає змогу створювати QR-коди для швидкого обміну паролями Wi-Fi. Це значно спрощує підключення нових пристроїв до вашої мережі. Функцію можна знайти у налаштуваннях мережі.
Щоб інший користувач під’єднався до мережі, ви можете надати QR-код, щоб новий користувач його відсканував. Ви також можете зробити скриншот QR-коду, роздрукувати його і зробити роздруківку доступною (щоб не потрібно було передавати свій телефон, аби люди могли його відсканувати).
5. Параметри розробника
Меню «Параметри розробника» в Android призначене не лише для розробників. Будь-хто може увімкнути його й отримати доступ до безлічі функцій, деякі з яких дуже зручні. Увімкнувши «Опції розробника», ви можете налаштувати максимальну кількість Bluetooth-пристроїв, дозволених для підключення до телефону, розблокувати завантажувач, увімкнути автоматичне оновлення системи, увімкнути налагодження USB, редагувати налаштування графічних драйверів, примусово підвищити пікову частоту оновлення та багато іншого.
6. Секретні коди безпеки Android
Android підтримує спеціальні коди для доступу до прихованих меню. Вони можуть бути корисними під час купівлі вживаного пристрою. Ви, наприклад, можете звірити IMEI, перевірити роботу сенсора дисплея, інформацію про стан батареї, камери тощо. Але варто знайти, що деякі виробники використовують власні коди, які не працюють на інших пристроях. Найбільш універсальний код слугує для перевірки IMEI: * #06#
7. Налаштування жестів
Android також підтримує налаштування жестів для швидкого доступу до важливих функцій, як-от запуск застосунків або створення скриншотів. Це дає змогу користувачам оптимізувати роботу зі смартфоном і заощаджувати час на рутинних діях. Кожен жест можна налаштувати індивідуально.
Ці функції допомагають зробити використання Android більш комфортним та ефективним. Завдяки їм можна керувати своїм пристроєм зручніше, зберігаючи конфіденційність та безпеку даних.
Насправді Android пропонує набагато більше функцій. Зокрема, Android 15 пропонує цікаву функцію «Приватний простір», який обмежує доступ сторонніх до програм, які ви хочете захистити, приховуючи або блокуючи їх.
З кожним роком додається дедалі більше функцій, пов’язаних із штучним інтелектом, проте натепер більшість цих функцій доступна лише у флагманських пристроях, наприклад, пошук за допомогою Circle to Search.