Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Бездротові навушники: що таке TWS-навушники та як обрати найкращі

Неля Збишко
Неля Збишко Редактор Спільноти
29 серпня 2024 5 хвилин читання

Неважливо, ви вперше обираєте бездротові навушники чи ви досвідчений аудіофіл, вибір навушників завжди складне завдання. Насамперед це пов’язано із різноманітністю вибору навушників загалом: бездротові чи провідні, повнорозмірні чи вкладиші. По-друге, якість та навіть тип навушників завжди будуть залежати від бюджету, на який ви розраховуєте.

Джерело: BRIDGET CLEGG Джерело: BRIDGET CLEGG

Попри те що провідні навушники здатні відображати значно кращий звук, бездротові варіанти, які підключаються за допомогою Bluetooth, вириваються у безумовні лідери. І це зрозуміло, бо краще позбутися дротів.

Існують три основні типи навушників:

Підписуйтеся на наші соцмережі

1. Внутрішньоканальні навушники (In-Ear). Це найулюбленіший тип для більшості користувачів. Їхньою особливістю є те, що навушники вставляються безпосередньо у вушну раковину, що забезпечує компактність та чудову фіксацію у вусі. Це популярний тип TWS-навушників.

2. Накладні навушники (On-Ear). Вони розташовуються на вухах. Вони не такі компактні, як внутрішньоканальні, проте дуже зручні для тривалого носіння.

3. Повнорозмірні навушники (Over-Ear). Улюблений тип для справжніх андрофілів та професіоналів. Ці навушники повністю охоплюють ваше вухо, даючи чудовий, насичений та об’ємний звук. Їхня особливість — наявність чудових басів та високих частот.

Що таке TWS-навушники та як вони працюють

Обираючи бездротові навушники, варто відразу звернути увагу на TWS- навушники (True Wireless Stereo). Вони схожі на звичайні затички, але використовують технологію Bluetooth, що дає вам повну свободу дій, позбавляючи від дротів. Перший навушник підключається до пристрою відтворення, а потім до нього підключається другий навушник, утворюючи стереопару. 

Існують два основні типи: внутрішньоканальні (вакуумні) та вкладиші (відкритий тип). Перший тип щільно прилягає до вушної раковини та створює вакуум, що дає більш об’ємний звук. Характерним для вакуумних навушників є наявність силіконових амбушурів. Другий тип не прилягає так щільно, проте не створює сильного навантаження на вухо, що дозволяє користуватися такими навушниками довго.

Яскравими представниками TWS-навушників є Apple AirPods Pro 2nd, Samsung Galaxy Buds. Навушники з футуристичним дизайном — Nothing ear 1 та ZTE Red Magic Cyberbuds Dao TWS. Популярні китайські брендовані навушники Huawei freebuds 6i, Redmi Buds 5 Pro.

За вибору TWS-навушників слід звертати увагу на:

  • Версію Bluetooth, від чого буде залежати стабільність та якість підключення.
  • Наявність одного або декількох мікрофонів, що впливатиме на якість звуку. У цьому пункті ми б вам радили попробувати навушники у магазині.
  • Час автономної роботи навушників та кейсу до них. Більшість відомих навушників мають довгий час автономної роботи, проте якщо ви обираєте бюджетні варіанти, слід звернути на цей пункт увагу. Переконайтеся, що ваші навушники забезпечують щонайменше 30 годин повного заряду разом із зарядним кейсом. Цього має вистачити на тиждень щоденного прослуховування.
  • Підтримка високоякісних кодеків забезпечить максимально якісне звучання та відсутність затримки. Найпоширенішими кодеками є SBC, AAC, aptX та LDAC.
  • Тип керування навушниками. Найпопулярніші види керування — механічний та сенсорний.
  • Наявність активного шумозаглушення або ANC, що приглушує навколишній світ, щоб ви могли краще зосередитися на музиці. Ця функція дозволяє нейтралізувати сторонній шум за допомогою спеціальних звукових хвиль, згенерованих пристроєм для протидії небажаному шуму.
  • Наявність ступеня захисту від води та пилу за стандартами IP чи IPX, що може стати у пригоді, якщо ви, наприклад, прогулялись під дощем. Бажано обирати навушники зі ступенем захисту IPX4 або вище. 
  • Роботу з пристроями. Переконайтесь, чи навушники добре працюватимуть з вашими пристроями. Тому AirPods від Apple часто рекомендують як найкращий варіант для користувачів iOS. Pixel Buds Pro від Google — хороший варіант для користувачів Android. Вони пропонують функції, орієнтовані на Google, як-от миттєвий доступ до Google Assistant, просто сказавши «Привіт, Google» під час підключення до пристрою Android без необхідності натискати кнопки.

Вибір навушників індивідуальний, адже в усіх різна форма вух та вподобання щодо функцій. Тому ми б радили вам попередньо пробувати бажані моделі у магазині, щоб запевнитися у тому, що навушники справді вам підходять.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати