Чому стартапам потрібно брати участь у IT Arena Startup Competition: досвід knopka
Сьогодні knopka — один з успішних медичних стартапів України, який стрімко розвивається та активно підкорює український та європейські ринки.
Команда стартапу розробила інноваційну систему оповіщень для державних лікарень, у яких є відділення екстреної медичної допомоги. Система дозволяє лікарням миттєво збирати чергових лікарів та команди медичного персоналу на приймальних відділеннях. Завдяки цьому пацієнти отримують необхідну допомогу протягом 5 хвилин. Це світовий стандарт для відділень невідкладної допомоги (ЕМД). Система автоматично перевіряє, чи опинився медперсонал біля пацієнтів за визначений стандартом час, і сповіщає колег, якщо відбулася затримка.
Така інновація оптимізує роботу медперсоналу у стаціонарах та критично підвищує рівень безпеки для пацієнтів. Система вже довела свою ефективність: knopka успішно функціонує у понад 20 лікарнях.
Стартап залучив сотні тисяч доларів інвестицій, збільшив команду з шести до понад 20 фахівців і продовжує масштабуватися. Але ще 3 роки тому такий успіх здавався майже недосяжним. Поворотним моментом для розвитку продукту стала участь у IT Arena Startup Competition — найбільшому та найавторитетнішому змаганні стартапів в Україні.
IT Arena 2021: вихід у півфінал, важливий фідбек від журі та невипадкові випадковості
Взяти участь у IT Arena Startup Competition команді knopka порадили на акселераторі 1991, у якому команда проходила навчання завдяки гранту від Українського фонду стартапів. Мовляв, це допоможе налагодити корисні знайомства та залучити перші інвестиції. Команда стартапу хвилювалася, що не пройде відбір, але все ж вирішила спробувати, розповідає CEO knopka Іван Осадчий. Як виявилося, не дарма.
Паралельно knopka проходила відбір на техновиставку CES в Лас-Вегасі. Там Іван познайомився із журналістами відомого українського техвидання та пропітчив їм свій стартап. На основі цього журналісти створили матеріал та відправили його Івану для уточнення деталей. Він, у свою чергу, залишив 87 правок… Але, як виявилося, це була не остання зустріч Івана з цими журналістами. І наступна не трапилася б, якби не IT Arena.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Але це не єдина щаслива випадковість, яка трапилася на конференції. Того року ІТ Arena вперше проводила метчмейкінг між стартапами та інвесторами. Іван дізнався про це за ніч до конференції, на той момент вільним залишився один єдиний слот з нідерландським інвестором, співзасновником Acrobator Ventures Басом Годска. Іван ледь встиг забронювати з ним онлайн-зустріч на 8 ранку наступного дня. У результаті ця розмова переросла в угоду про інвестиції та надійне партнерство.
Крім того, на першій для knopka ІТ Arena, команда стартапу дійшла до півфіналу змагань та отримала цінний фідбек від журі.
IT Arena 2022: друге місце на Startup Competition, корисні знайомства та ще один важливий фідбек від журі
Після початку повномасштабної війни knopka вже почала залучати інвестиції. Перед командою стартапу постало нове завдання: збільшити впізнаваність бренду та вийти на міжнародні ринки. Саме тому вирішили ще раз взяти участь у IT Arena Startup Competition.
Після цього про стартап написала ціла низка міжнародних видань. Проте це був не єдиний здобуток команди.
Крім того, участь в IT Arena 2023 допомогла команді knopka перебудувати комунікацію цінностей та швидко знаходити клієнтів, які поділяють погляди стартапу.
Під час Startup Competition один із членів журі, генеральний партнер та співзасновник Acrobator Ventures Рамон Вігдор зазначив, що медзаклади навряд захочуть ділитися такими даними, адже це чутлива інформація.
IT Arena 2023: конференційний вайб, ріст продажів та нові ідеї
У 2023 році knopka не брала участі у змаганні стартапів, проте Іван Осадчий разом із розробником з його команди все ж відвідали конференцію.
Їм настільки сподобалося, що цього року на конференцію поїде вже вся команда knopka.
Крім того, завдяки участі у IT Arena в Івана з’явилася ідея створити івент для українських медичних стартапів, який об’єднає активних стейкхолдерів медичної сфери та іноземних інвесторів.