Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Clearview AI: незвичайне врегулювання позову через розподіл частки в компанії

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська Новинарка SPEKA
14 червня 2024 2 хвилин читання

Компанія з розпізнавання облич Clearview AI, що потрапила в шквал критики, досягла угоди щодо врегулювання колективного позову, замість виплати готівкою надаючи 23-відсоткову частку в своїй компанії усім американцям, що є в її базі даних. 

Про це повідомляє The New York Times.

Таке рішення прийнято з огляду на можливість банкрутства компанії, якщо врегулювання не буде досягнуто, як зазначено в судових документах.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Це рішення вплине на багатьох жителів США, які публікували свої фотографії в інтернеті, оскільки вони можуть бути частиною цього колективного позову. Очікується, що врегулювання може досягти щонайменше $50 млн, але воно ще повинно бути затверджене федеральним суддею.

Clearview AI, фінансована мільярдером Пітером Тілем, заявляє, що має понад 30 млрд зображень у своїй базі даних, доступ до якої мають тисячі правоохоронних департаментів, включаючи ФБР та Міністерство внутрішньої безпеки США.

Компанія зіткнулася з численними судовими позовами, які були об'єднані в один колективний позов у федеральному суді Чикаго. Судові витрати вже сильно вплинули на фінансовий стан компанії, що змусило її шукати альтернативні способи врегулювання позову.

Однак, невелика сума компенсації, поділена між великою кількістю користувачів, ймовірно, призведе до того, що кожен отримає лише невелику частку. Якщо компанія стане публічною або буде придбана, адвокати отримають до 39% врегулювання, що зменшить остаточну суму до приблизно $30 млн. Якщо третина американців буде в базі даних, кожен отримає близько 27 центів.

Clearview AI вже зазнала численних дій з боку різних регуляторів та організацій. Наприклад, у 2020 році ACLU подала на компанію до суду, що призвело до припинення продажів її біометричної бази даних приватним компаніям у США. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Intel очікує $1 млрд доходу від програмного забезпечення до 2027 року

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 22:04

Microsoft готується до запуску Copilot в OneNote для аналізу рукописних нотаток

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 19:38

З 25 по 28 липня у Києві пройде літній AI Startup Camp

Олеся Дерзська 11 липня 2024 15:26

Ринок генеративного ШІ в медицині зросте до $22 млрд у найближчі роки — прогноз

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 13:16

LG представила ШІ-рішення для цифрових дисплеїв

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 12:38