Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Російські тролі підривають американську допомогу Україні

Владислав Паливода
Владислав Паливода
9 квітня 2024 4 хвилин читання

Російські політтехнологи та тролі створили тисячі сфабрикованих новинних статей, публікацій у соцмережах та коментарів, які спричиняють страх у США. Усе це для того, щоб підірвати допомогу, яку Сполучені Штати надають Україні у війні проти росії. 

Про це повідомляє The Washington Post

У серпні 2023 року, коли президент США Джо Байден запропонував виділити Україні $24 мдрд на додаткове фінансування, кремлівські експерти спробували підірвати громадську підтримку законопроєкту. Про це свідчать документи кремля, які отримало видання. 

Понад 100 документів, датовані серпнем 2023 року, були надані The Post, щоб викрити пропагандистські операції кремля, спрямовані на підрив підтримки України у Сполучених Штатах, а також їх масштаб і методи. Файли є частиною серії витоків, які дозволили рідкісним чином поглянути на паралельні зусилля москви послабити підтримку України у Франції та Німеччині, а також дестабілізувати саму Україну. 
заява The Washington Post

Пропагандистські операції, які росія активно нарощує, стали для москви не менш важливими, ніж військова кампанія, особливо на тлі того, що схвалення Конгресом подальшої допомоги стало критичним для здатності України захищатися. Пріоритетом росії є саме припинення надходження зброї, розповів один із співробітників Республіканської партії на правах анонімності.  

Ми бачимо широку кампанію, яка містить кілька напрямів, що працюють краще, ніж інші. Росіянам байдуже. Вони просто намагаються засіяти довкілля. 
співробітник Республіканської партії

Кампанія була спрямована проти української влади, зокрема, виставляла президента Володимира Зеленського корумпованим. Серед головних тез — акценти на кількості мігрантів, які перетинають кордон США та Мексики, та заклики фінансувати охорону кордону, а не допомагати Україні. 

Багато отриманих документів містять метдані, які вказують, що вони були створені командою, що працювала на Іллю Гамбашидзе, керівника московської PR-компанії Social Design Agency.

За словами аналітиків і колишніх американських чиновників, ця кампанія є частиною більш тонкої стратегії, що базується на майже 10-річних зусиллях кремля просувати популістських політиків, які виступають проти глобальної ролі США. 

Вплив російської програми за останнє десятиліття видно в дебатах Конгресу США щодо допомоги Україні. Вони мали стратегічний сукупний вплив. 
<b>Клінт Воттс</b>, керівник Центру аналізу загроз Microsoft

Зусилля кремля втрутитися у політичну систему США вперше стали очевидними напередодні президентських виборів 2016 року, коли розвідка США дійшла висновку, що росія розгорнула мережу тролів — авторів фейкових облікових записів — для поширення дезінформації на користь Дональда Трампа та дискредитації кандидатури Гіларі Клінтон

Підривом допомоги України з боку США кремль всерйоз зайнявся у січні 2023 року. Сергій Кирієнко, перший заступник глави адміністрації кремля, тоді зібрав команду політтехнологів, які вже працюють над кампаніями послаблення підтримки Києва, серед яких Гамбашидзе.

Документи свідчать, що політтехнологи розширюють свої зусилля. У стратегів працюють десятки співробітників ферми тролів і перекладачів.

Які тези поширює кремлівська медіакампанія у США

Московські медіатролі створювали медіаконтент для американців, який поширював:

  • звинувачення українського керівництва у корупції; 
  • тези про те, що «американці не готові пожертвувати своїм добробутом заради конфлікту в Україні»; 
  • відносини росії з Китаєм — це нова загроза, створена завдяки тому, що США допомагає Україні.

Під час роботи кремлівські технологи уважно стежили за опитуваннями громадської думки у Сполучених Штатах і зниженням підтримки України серед американців, особливо республіканців. 

Один проукраїнський сенатор, республіканець від Північної Кароліни Том Тілліс, сказав CNN, що дебати щодо допомоги були частково припинені через те, що деякі політики заявили, що вони стурбовані звинуваченнями у корупції та думкою, що «люди будуть купувати яхти на ці гроші».

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

СОО та кофаундерка Defence Builder Катерина Безсудна: «В українському defense tech дуже потужна інженерна спільнота»

Сергій Коноплицький 17 травня 2024 12:41

Росіяни використовують логотип та назву Укренерго для поширення дезінформації

Владислав Паливода 9 травня 2024 21:18

Морські дрони «Магура» тепер зможуть нищити не лише кораблі, а і авіацію росіян

Владислав Паливода 8 травня 2024 08:57

Новий ударний безпілотник «Кажан» презентували у Міноборони України

Владислав Паливода 16 квітня 2024 07:44

США готуються до космічної війни

Сергій Коноплицький 15 квітня 2024 14:36