Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

MWC 2023: поради для стартапів від Тімо Бютефіша, CEO Cooltra

Слава Левченко
Слава Левченко Cпівзасновник Vanongo
9 березня 2023 5 хвилин читання

Частиною MWC 2023 є стартап-конференція 4YFN, на якій були представлені стартапи з усієї Європи і на теренах якої виступали відомі представники індустрії Mobility. Україна презентувала вісім стартапів за сприяння Мінцифри, Мінекономіки, Ukrainian Startup Fund та за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Також на цьому заході відбулася лекція Тімо Бютефіша, генерального директора і засновника Cooltra, одного з найбільших парків електромобілів у ЄС, що налічує понад 20 тис. автівок. 

Його виступ вирізнявся серед інших тим, що він говорив не тільки про мобільні технології, а й про вплив на середовище, про важливість місії компанії і як це об'єднує людей заради кращого майбутнього. Ця тема є досить цікавою для України, адже після перемоги наша країна конче потребуватиме нових підходів і нових технологій, навколо яких згуртуються таланти заради побудови конкурентної і привабливої для інвесторів економіки.

Основні тези, якими поділився Тімо Бютефіш на MWC 2023

Місія Cooltra — зменшити вуглецевий слід і зробити міста чистішими. Cooltra вірить, що це має вирішальне значення для майбутнього нашої планети і пишається тим, що є лідерами в цій галузі. Місія компанії була рушійною силою успіху. Це важливо не лише для навколишнього середовища, а й для працівників. Люди прагнуть працювати в компанії, яка має чудову місію, і це дозволило залучити найкращих талантів за нижчу ціну.

Коли у вас велика місія, легше залучити людей, які поділяють ваші цінності. Ці люди, швидше за все, будуть захоплені своєю роботою та йдуть далі, щоб допомогти досягти цілей компанії. Це також допомагає утримувати співробітників, тому що співробітники, швидше за все, залишаться в компанії з місією, в яку вони вірять.

Яке майбутнє автомобілів?

Майбутнє автомобілів — це мобільність. Люди хочуть мати доступ до мобільності за допомогою пристроїв і технологій, а не просто мати автомобіль. Це дає їм доступ до багатьох технологій і послуг, яких вони могли б не мати інакше. Бізнеси типу Cooltra повинні зосередитися на забезпеченні гнучких і доступних рішень мобільності, які відповідають потребам наших клієнтів.

Міська влада європейських міст підштовхує компанії розвиватися до зменшення кількості транспортних засобів і збільшення кількості електрокарів, спільних транспортних засобів і легких транспортних засобів що використовуються в міській логістиці. Влада все більше починає усвідомлювати необхідність зменшення кількості транспорту в містах.

Це пов'язано з його негативним впливом на довкілля та здоров'я жителів міста. У результаті вони впроваджують політику, яка заохочує використання електромобілів, спільних транспортних засобів і легких транспортних засобів. Це добре для бізнесу Cooltra, оскільки команда згодна з цією політикою та маємо сильну позицію, щоб скористатися цією тенденцією.

Як Cooltra підтримує тенденцію розвитку компанії

Cooltra була заснована понад 16 років. Створити компанію ніколи не буває легко, і на цьому шляху команда зіткалась з багатьма проблемами. Однією з найбільших було впоратися з невдачами — треба вчитися на своїх помилках і продовжувати рухатися вперед. Важливо пам'ятати, що створення чудової місії — це велика подорож. Ви зустрінете чудових людей, установи та спільноти, які підтримають вас на цьому шляху. І це буде давати сили рухатись вперед попри комерційні складнощі.

В своєму розвитку Cooltra на початку зосередилася на так званих low hanging fruits, сегментах які завоювати було найлегше, таких як студенти та туристи і діяла локально в Барселоні. В подальшому перейшли на продажі іншим бізнесам, виходу в нові міста та країни і далі розвивається в Європі. Зараз Cooltra є найбільшим парком електромобілів у ЄС і продовжує розширювати послуги, щоб задовольнити потреби клієнтів.

Поради підприємцям, які хочуть розпочати такий стабільний бізнес, як Cooltra

Тімо порадив не зосереджуватися виключно на венчурному фінансуванні. Є багато інших джерел фінансування, особливо для сталого бізнесу. Ви можете подати заявку на гранти на місцевому рівні та на рівні ЄС, і рекомендував працювати з агентствами, які можуть допомогти вам подати заявку. Також важливо ніколи не зупинятись попри труднощі, йти крок за кроком, бути оптимістом і бути наполегливим. За словами Тімо, успіх це не швидко. Потрібен час і терпіння.

Мій висновок

Тема Тімо Бютефіша вирізнялася з-поміж інших, тому що конференція була сфокусована на мобільних технологіях та телекомунікаціях. Він дав цінні поради для стартапів, які мають велику місію щодо зміни життя людей на краще. Такі стартапи можуть розраховувати на грантове фінансування в ЄС, що може бути критично важливим для формування початкового капіталу. Це стосується не тільки стартапів, які працюють у сфері sustainability, але й у techhealth, peoplehelth, climatehealth тощо.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як використовувати ChatGPT у повсякденному житті?

Владислав Миронович 20 квітня 2024 11:00

Як зареєструватись на онлайн-інкубатор StartUp4Good

Богдан Камінський 19 квітня 2024 19:53

Що відбувається з ціною біткоїна на тлі халвінгу?

Павло Осадчук 19 квітня 2024 18:30

Як зробити енергетичну компанію зрозумілою для клієнтів: кейс Legko

Юлія Ільницька 19 квітня 2024 17:15

AI несеться: роботи-футболісти, партнерство OpenAI з Adobe та багато нових релізів

Кирило Чеботарьов 19 квітня 2024 17:00