Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Україні запрацюють нові правила отримання водійського посвідчення: покрокова інструкція

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
22 липня 2022 3 хвилин читання

Нові правила отримання посвідчення водія запрацюють в Україні від 24 липня. Про це повідомили у Головному сервісному центрі МВС.

У відомстві зазначили, що зміниться підхід до навчання та алгоритм складання іспитів — теоретичну та практичну частини підготовки водіїв віднині розмежовують.

Відтепер охочим отримати водійське, потрібно зробити 5 простих кроків.

  • Пройти теоретичний курс навчання в автошколі, опанувати правила дорожнього руху, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання домедичної допомоги. Внутрішній теоретичний іспит в автошколі скасовується. Після навчання заклад освіти формує Свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки та вносить дані до Єдиного державного реєстру МВС.
  • Скласти тестування в територіальному сервісному центрі МВС. Усі, хто успішно його складає, отримують Свідоцтво, яке є пропуском на практичний курс навчання. Свідоцтво діятиме протягом 1 року. Якщо цей термін сплив, а людина, яка хотіла отримати посвідчення водія, так і не склала наступний екзамен з практичного водіння, треба починати навчання спочатку.
  • Зі знаннями правил дорожнього руху та зі Свідоцтвом про закінчення теоретичної підготовки починати практичний курс і виїжджати на вулиці за кермом. На практичному курсі треба навчитись керувати автівкою. 
  • Після його завершення — іспит. Складання практичного іспиту в автошколі обов'язкове. Заклад освіти видаватиме Свідоцтво про закінчення практичної підготовки. Воно буде чинне протягом 2 років. (Варто зазначити, що раніше зміна автошколи не передбачалась. Тепер же можна обрати з акредитованих навчальних закладів один для теоретичного навчання, а для практичного — інший)
  • Практичний іспіт у сервісному центрі МВС.

До речі

Усі, хто до 24 липня (до набрання чинності постанови) розпочали підготовку, перепідготовку в автошколі і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, продовжують навчання відповідно до старих норм і складають внутрішні іспити в автошколі та іспити у територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Іноземні ІТ-спеціалісти зможуть віддалено працювати в Україні

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 16:55

Пункти обміну валют працюватимуть під обовʼязковим відеонаглядом з 1 вересня – вимога НБУ

Євген Муджирі 25 серпня 2022 09:27

На Волині запрацювали 5 мобільних сервісних центрів МВС: за добу надали послуги понад 150 клієнтам

Євген Муджирі 17 серпня 2022 15:08

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення отримає додаткові повноваження на час воєнного стану: що проголосували депутати

Євген Муджирі 16 серпня 2022 17:54

У застосунку Uklon зʼявляться сповіщення про зниклих дітей: як це працюватиме

Євген Муджирі 15 серпня 2022 09:34