Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Музей у Британії ідентифікував римського імператора як трансгендерну жінку

Юлія Мирська
Юлія Мирська
23 листопада 2023 2 хвилин читання

Музей Північного Гартфордширу у Великій Британії буде називати давньоримського імператора Елагабала займенниками «вона» та «її», оскільки з'ясувалося, що насправді він був трансгендерною жінкою. Про це повідомляє ВВС.

Музей у Британії ідентифікував римського імператора як трансгендерну жінку Музей у Британії ідентифікував римського імператора як трансгендерну жінку

Таке рішення ухвалили після вивчення стародавніх текстів, в яких стверджується, що імператор казав: «Не називайте мене Господом, бо я леді».

Сучасник Елагабала Кассій Діон писав у своїх історичних хроніках, що імператор був одружений п’ять разів: чотири рази з жінками і один раз із чоловіком, колишнім рабом і колісничим. В останньому шлюбі імператор називав себе дружиною, коханкою і царицею.

Музей у Британії ідентифікував римського імператора як трансгендерну жінку Музей у Британії ідентифікував римського імператора як трансгендерну жінку

Дискусія про гендерну ідентичність Елагабала триває давно і часто розколює науковців.

«Історики, до яких ми звертаємося, щоб зрозуміти життя Елагабала, вкрай вороже ставляться до нього, тому їхні думки не можна брати за чисту монету. У нас немає жодних прямих свідчень самого Елагабала про його власні слова»
Шушма Малік, професор класики Кембриджського університету

За словами Маліка, спогади, що Елагабал носив макіяж, перуки і видаляв волосся на тілі, можливо, були написані з метою підірвати авторитет непопулярного імператора.

Марк Аврелій Антонін Геліогабал, відомий як Елагабал, правив Римською імперією лише чотири роки — з 218 року до свого вбивства у віці 18 років у 222-му.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Міноборони Великої Британії надішлють ЗСУ ще 200 ракет Brimstone

Максим Красіков 22 лютого 2024 18:21

У Японії суд вперше дозволив трансгендерному чоловіку офіційно змінити стать без попередньої стерилізації

Юлія Мирська 18 лютого 2024 20:00

Парламент Греції схвалив легалізацію одностатевих шлюбів

Юлія Мирська 16 лютого 2024 09:58

Це метч: як знайомитися в інтернеті та не натрапити на аферистів

Анна Нагорна 14 лютого 2024 15:30

Taimi увійшов у десятку найкращих ЛГБТІК+ застосунків для знайомств 2024 року. Над ним працює українська IT-компанія appflame

Богдан Камінський 2 лютого 2024 17:00