Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Можливості дропшипінгу на міжнародний ринок: з чого почати

Влад Мальчевський
Влад Мальчевський Співзасновник та СМО у Voodoo Ecom
29 листопада 2023 5 хвилин читання

Суть дропшипінгу полягає в тому, що продавець виконує роль сполучної ланки між постачальником та покупцем. Він створює онлайн-магазин, укладає договір із виробником та реалізує обрану продукцію. Тобто це продаж товарів, коли у продавця немає їх в наявності, а заробіток приходить з націнки на товар. 

До завдань продавця входить прийом замовлення та оплати від клієнта, а також передача інформації для доставки постачальнику. Усі логістичні питання та проблеми транспортування знаходяться у сфері компетенції постачальника.

Як працює дропшипінг

Загалом, щоб схема працювала варто чітко розібратися з обов'язками продавця та постачальника.  

Зазвичай до списку завдань дропшиппера (продавця) входить:

 • реклама магазину;
 • пошук клієнтів;
 • прийом платежів;
 • оплата закупівельної вартості товару;
 • повернення.

Постачальник, у свою чергу, повинен:

 • оновлювати асортимент;
 • надавати правдиву інформацію про якість товару, характеристики та термін придатності продукції;
 • своєчасно сповіщати про залишки на складі.

Ось кілька платформ, які допоможуть знайти постачальника для дропшипінгу: CJ Dropshipping, SaleHoo, dropship.io.

Сайт для дропшипінгу

Для запуску магазину потрібна платформа електронної комерції. До найпопулярніших варіантів відносять:

1. Amazon ― усім відомий сервіс для продажу товарів. Дропшипінг є дуже популярною на Amazon практикою. За темою просування магазину тут є дуже багато інформації, тому кожен охочий зможе освоїти особливості процесу.

2. eBay – одна з найбільших платформ на ринку інтернет продажів. З переваг ― величезна кількість покупців, отже, високі шанси примножити прибуток. З недоліків – безліч обмежень.

3. Shopify ― мабуть, один із найкрутіших майданчиків. Маса інструментів для персоналізації, а головне ― можливість створити свій сайт без сторонньої допомоги.

Види дропшипінгу

Існує кілька видів магазинів для дропшипінгу.

One product store ― продаж одного товару (наприклад, ялинки)

Переваги такого магазину:

 • 1
  Увага клієнта зосереджена на одній конкретній позиції, тобто є висока ймовірність оформлення замовлення.
 • 2
  Процес брендування досить простий, внаслідок чого можна легко здобути довіру покупців.
 • 3
  Налаштування реклами у соціальних мережах простіше, адже ви точно знаєте свою аудиторію.

До мінусів належить, наприклад, вибір товару. Невдале рішення не принесе прибутку, а витрати не окупляться. Особливо, якщо продукт різко втратить актуальність. Це оптимальний варіант для тих, хто має досвід у дропшипінгу та розуміє, яка продукція матиме попит.

General store

У такому магазині продають товари різного призначення. Важливо, що вони об’єднані загальної тематикою. До плюсів варто віднести можливість тестування продуктів. Через це магазину не загрожує втрата актуальності: якщо один із виробів не продається, його завжди можна замінити іншим.

General store найбільш актуальний для початківців та тих, хто бажає протестувати товари.

Niche store 

Передбачає продаж виробів, об’єднаних однією тематикою, наприклад, товари для вагітних, зоотовари, б’юті-продукція. Головним плюсом магазину є можливість брендування. Це позитивно впливає на продажі та збільшує суму середнього чека. Так як цільова аудиторія не змінюється, дуже просто підібрати рекламну стратегію та залучити нових клієнтів.

Тож niche store є добрим стартом для новачків, які розуміють потреби аудиторії.

Товари для дропшипінгу

Відшукати «товар-win’нер» часом буває складно, особливо якщо на початку шляху у дропшипінгу.

Товар повинен бути з ідеєю “ВАУ+РІШЕННЯ”. Іншими словами, продукція повинна бути простою і зрозумілою, але розв'язувати повсякденну проблему, що набридла. 

Оплата

Ринки США, Канади, Великої Британії, Австралії, а також розвинених і багатих країн Європи та Азії приваблюють ecom-підприємців своєю платоспроможною аудиторією. Споживачі не бояться оформлювати покупки в інтернеті та одразу їх оплачувати.

Культура Prepay (передоплати) у США та Європі дуже розвинена. Для дропшиппера це найкращий варіант розвитку подій: гроші можна одразу перерахувати постачальнику, а різницю залишити собі. 

Для того, щоб було усе так легко, знадобиться платіжна система. Найпопулярніші варіанти у США та Європі – PayPal або Stripe. 

Що ще важливо

Без реклами нікуди. Навіть розвиваючи сайт, він загубиться серед тисяч інших без реклами. Сучасний користувач хоче бачити якісну картинку та наповнення. Контент повинен відрізнятися від решти унікальністю та індивідуальним стилем. 

Ніщо так не діє на поведінку клієнта як акції, знижки, подарунки, безкоштовна доставка. Про це варто обовʼязково комунікувати в рекламі, щоб залучати нову аудиторію, яка не піде купляти продукт до твого конкурента.

Розуміючи цю систему та з бажанням щодня у ній розвиватися можна досягти дуже високих результатів заробітку. Особливо швидко це можна зробити працюючи на міжнародний ринок. За цією бізнес-моделлю працюють у всьому світі, варто лише почати, щоб самому переконатися в тому, що вона працює.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Фінансові установи (нарешті) інтегрують крипту. Яке у цього майбутнє?

Павло Осадчук 19 годин тому

Чи можна довіряти бейбі-монітору та наскільки важлива кібербезпека в інтернеті речей

Bohdan Savchuk 22 години тому

Моніторити медіа, щоб закохувати українців у книжки: як працює відділ комунікацій #книголав

Платформа LOOQME 23 лютого 2024 13:00

Просуваємо товари на Amazon: реєстрація бренда, реклама, труднощі

Анна Нагорна 23 лютого 2024 09:00

Як мігрувати з одного таскменеджера на інший без втрати важливих завдань

Максим Лелюшок 22 лютого 2024 16:30