Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чарівник оживлення зображень: що робить моушн-дизайнер і чому це важливо для реклами застосунків

Yuliya Nogovitsyna
Yuliya Nogovitsyna Моушн-дизайнер у компанії Welltech
28 січня 2023 6 хвилин читання

Привіт! Мене звати Юля, я моушн-дизайнер у компанії Welltech. За роки роботи у компанії я неодноразово замислювалась, у чому ж саме полягає моя робота, тому вирішила поділитись тонкощами та власним досвідом роботи у команді.

Як моушн-дизайн застосовують у рекламі

Уявити сучасний світ без реклами неможливо, адже виділитись серед величезної кількості пропонованих товарів та послуг по-іншому просто не вдасться.

Health & fitness застосунки не є винятком, адже рекламний креатив, його візуальна частина та змістова наповненість відіграє важливу роль у зростанні кількості зацікавлених користувачів. 

Створення, реалізація та запуск рекламного креативу — завдання не з простих, що складається з безлічі дрібних процесів. Як же вони влаштовані?

Welltech ці процеси виконуються у тандемі маркетинг-менеджера (ММ) з моушн-дизайнером. ММ робить величезний об'єм роботи, перш ніж передати мені сторіборд на створення креативу. А моя задача, як моушн-дизайнера, полягає в тому, щоб максимально влучно відтворити бачення ММ під час створення креативу, проявити творчість при підкресленні деталей, або використати нестандартні рішення анімації.

По суті, задача моушн-дизайнера — «оживити» статику при створенні відео креатива. Така собі магія руху, завдяки якій нас можна назвати «чарівниками оживлення зображень».

Відповідальність моушен дизайнера полягає в тому, щоб усі елементи в креативі гармоніювали один з одним за формою, розміром, положенням та кольором. Вплив певних форм (гострих, тупих, круглих та інші) на людину було помічено ще з давніх часів. Завдяки науковим дослідженням було встановлено, що форма, як і колір, емоційно впливає на людину. Це прості природні закони, спостерігаючи за якими в житті, можна використовувати їх в своїй діяльності, тобто, в моєму випадку, через форми та колір емоційно впливати на глядачів креативів.

Як досягти гарного результату в моушн-дизайні

Для геометрично рівного розташування маємо допоміжні інструменти, наприклад, в програмі After Effects. Ця необхідність робить сприйняття креативу легшим та інформація опрацьовується швидше. Коли предмети в просторі розташовані хаотично, або просто нерівно, нам потрібно більше часу для сприйняття інформації, адже таке розташування просто його ускладнює. Тому я намагаюсь вирівнювати розташування елементів відносно креативу для більш легкого їх сприйняття в цілому.

Також важливо дотримуватись таймінгу кожного кадру та креативу загалом. Особливо перший кадр та початок креативу (відео) мають найважливішу роль в його житті та майбутній взаємодії з аудиторією. Цікаво знати, що за перші три секунди відбувається процес переробки людиною інформації і за цей час швидко приймається рішення чи зацікавило це людину чи ні. Тому так важливо створювати візуал креативної реклами так, щоб «зачепити» аудиторію і за максимально короткий час познайомити з нашими аплікаціями. Тому перехід на наступний кадр в мене відбувається приблизно на 3-ій секунді креативу, а перший кадр несе в собі ідею та суть аплікації.

Моушн-дизайнер по суті перший глядач. І вже на цьому етапі я маю виявити деякі деталі в дизайні, що відштовхують або навпаки додати те, що «зачепить». До всього цього додаємо досвід щоденної праці над креативами, слідкування за трендами та статистика по щомісячним успішним креативам також дають змогу виявити найвдаліші комбінації в моїй роботі. 

Кольорова гама в креативі також відграє важливу роль, адже кожен колір має психологію емоційного сприйняття людиною. Цікаво зауважити, що червоний колір є найпотужнішим, а синій — найбільш нейтральний серед всієї палітри кольорів, що однаково симпатизує і чоловікам і жінкам.

Відповідно до задачі я маю вирішити як я можу підкреслити кольором важливі акценти, щоб привернути увагу глядача. Наприклад, виділивши кольором результат процесу, я підсилюю його ефект і він стає більш помітним для глядача:

Моушн-дизайн в застосунку для фітнеса Моушн-дизайн в застосунку для фітнеса

Або навпаки зробити весь креатив в чорно-білих відтінках, що в деякій мірі не так зачепить емоційний стан але дасть змогу концентрації уваги на суті реклами. Цікавим рішенням щодо «зачіпки» уваги є інверсія кольору цілого креативу або окремих елементів в ньому. Тобто творчих рішень щодо одного й того ж креативу може бути безліч. Важливо шукати ці варіанти взаємодії з глядачем постійно, адже кожного дня світ змінюється і розвивається. 

За довгий час роботи в Welltech команда розробила свою стилістику в креативах. Ми маємо своїх унікальних моделей: намальованих, анімованих, створених в 3D; маємо свої «фішки» анімації, свій унікальний шрифт, ексклюзивні пекшоти та переходи між кадрами — все це створює впізнаваність бренду та виділяє креативи серед великої кількості конкурентів. 

Моя робота насичена творчими рішеннями, пошуком нових анімаційних підходів, слідкуванням за трендами, постійним внутрішнім розвитком та нарощуванням своїх моушн скіллів. 

Я знаю, що маю важливу роль в команді, бо допомагаю створювати креативи, які дивляться мільйони людей. Мене захоплює, що я причетна до реалізації справді важливої місії компанії — зробити мільйони людей у світі здоровішими та щасливішими.

 

 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 14 годин тому

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00

Взаємодія між ключовими стейкхолдерами — запорука ефективної боротьби з піратством та контрафактом

Владислав Миронович 21 червня 2024 18:00

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 21 червня 2024 15:00

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 21 червня 2024 12:00