Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Моніторити медіа, щоб закохувати українців у книжки: як працює відділ комунікацій #книголав

Платформа LOOQME
Платформа LOOQME
23 лютого 2024 5 хвилин читання

Читати паперові книги — це new luxury. А з виходом російських книжок з українського ринку наші видавництва розширюють аудиторію, видають крутих авторів та конкурують за вибагливого читача. 

Видавництво #книголав засноване у 2016 році і є одним із топових в Україні, видаючи світові бестселери та українських авторів. Це і художні твори, і нонфікшн, і дитяча література. У портфоліо  #книголав — співпраця з селебрітіс, а також державними і міжнародними організаціями: Міністерством закордонних справ, ЮНІСЕФ, Фондом ООН у галузі народонаселення, Європейським домом. 

Назва видавництва не випадкова. Своєю місією команда бачить прищепити людям любов до книг. У #книголав розповіли, як за допомогою інтегрованих комунікацій закохують українців у читання та яка роль медіамоніторингу LOOQME у цьому.

Що роблять піарники видавництва?

У видавництві #книголав відділ комунікації супроводжує книжку на кожній стадії її життя. І по суті ми створюємо історію про історію книжки, аби з-поміж тисячі інших видань читачі обрали її. Привертаючи увагу до книжок та їхніх авторів, опосередковано збільшуємо продажі через підвищення знання про нас. Головне наше завдання — зберегти і покращити репутацію видавництва, залучаючи нових читачів та авторів для співпраці, розвиваючи та розширюючи партнерства з іншими учасниками літературного ринку.

Вимірювання ефективності комунікацій. Навіщо потрібен моніторинг? 

Довгий час ефективність роботи до моніторингу ми оцінювали у кількості публікацій. Нам потрібен був мікс із традиційних та соціальних медіа, які охоплюють суттєво більшу аудиторію, ніж ЗМІ, на які раніше спирався бізнес. Безумовно, кожен спеціаліст з роками виробляє власні критерії ефективності. Проте в еру технологій, алгоритмів та великих даних це вже застарілий та малоефективний підхід.  

Загалом потреба мати тверді дані, які й дає моніторинг, є завжди, та не всі компанії навіть знають про такі сервіси. #книголав не працював з цим інструментом раніше. Формування потреби було поступовим. На початковому етапі у видавництві підключили безкоштовні боти з медіамоніторингу для відстеження власної активності. І цього здавалося достатньо. 

Вимірювання ефективності комунікацій Вимірювання ефективності комунікацій

Для того аби компанія вперше спробувала моніторинг важливо визначити переваги користування. Для нас вони були такими:

1. Можливість зібрати всі необхідні дані в єдиному вікні.
2. Конкурентний аналіз з формату «плітки-чутки» переходить у кількісно-якісний.
3. Формування власних бенчмарків та КРІ, враховуючи особливості кожного каналу.

Вимірювання ефективності комунікацій Вимірювання ефективності комунікацій

Нові підходи до роботи та вивчення книжкового ринку

З моніторингом робота комунікаційного відділу #книголав перейшла на абсолютно інший рівень. Завдяки LOOQME ми отримали розуміння об’ємів ринку на прикладі топових брендів, що становлять в інформаційному просторі основу книговидавничої справи. На базі цього ми сформували бенчмарки та встановили конкретні КРІ для активності #книголав, що орієнтовані не лише на частку голосу, а й на якість публікацій та взаємодію з читачами через соціальні медіа.

Наразі робота комунікаційної команди починається та закінчується з того, що продивляються стрічку згадувань. Щоденно відстежується кількість згадувань та їхня тональність. Особлива увага — на негатив, оскільки вчасно помічений. Він може не перерости у серйозну проблему. А раз на місяць команда робить зрізи за показниками якості MFI, MQ, MV та частки голосу, розподілення згадувань між ЗМІ та соціальними медіа. 

Вимірювання ефективності комунікацій Вимірювання ефективності комунікацій

А ще дізналися багато нового про колег по видавничому ринку, що він є, і в публічному просторі він величезний. Коли є цифри, то є і розуміння векторів розвитку, масштабності та викликів. Безумовно, ми ще й досі не бачимо всього ринку, бо моніторимо лише сім ключових брендів. Але вже є розуміння, в який бік спрямовані зусилля більшості; що є брак ЗМІ національного масштабу, аби будувати охоплення, тому більшість згадувань концентрується у власних соцмедіа; що не завжди кількість згадувань веде до якості. І найголовніше, ми маємо можливість робити аналіз стратегій та тактик, оцінювати #книголав у контексті ринку.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Від інформаційної гігієни до квантових атак: що вивчає кібербезпека

Команда НАУ 12 квітня 2024 16:00

Як просувати відео на YouTube через рекламу: повний практичний посібник

Ігор Івіцький 12 квітня 2024 15:00

Вісім кроків до автоматизації відправлень з «Новою поштою»: як заощадити час та гроші

Vitaliy Gordeev 12 квітня 2024 13:30

Чому Ethereum Foundation під слідством: деталі розслідування

Павло Осадчук 11 квітня 2024 15:30

Чому алгоритм Google бореться з ШІ-контентом та як йому сподобатись

Ігор Воловий 11 квітня 2024 13:30