Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мобільні оператори пояснили, чому під час відключень світла зникає зв'язок та інтернет

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
25 жовтня 2022 2 хвилин читання

Мобільні оператори Vodafone, lifecell та Київстар розповіли, чому під час віялових відключень виникають проблеми із звʼязком та інтернетом. Та надали рекомендації користувачам, завдяки яким можна зменшити навантаження на мережу.

Українці скаржаться, що під час відключень електроенергії разом із світлом зникає голосовий звʼязок та мобільний інтернет.  Українські мобільні оператори повідомляють, що робота обладнання мобільного звʼязку та інтернету залежить від електропостачання. Базові станції оснащені резервними джерелами живлення — це батареї, які автоматично вмикаються, коли зникає централізоване електроживлення. У середньому вони можуть забезпечувати роботу протягом чотирьох-пʼяти годин після вимкнення електроенергії, пише Liga.Tech. Якщо за цей час живлення не відновлюється, тоді доводиться переходити на генератори. 

У випадку, коли відключення електроенергії тривалі та масштабні, і при цьому охоплюють одночасно різні населені пункти, у абонентів можуть виникнути складнощі зі зв'язком та інтернетом. Причина у тому, що доставлення альтернативних елементів живлення одночасно до великої кількості базових станцій та технічних майданчиків потребує часу. 

Компанія Vodafone надала рекомендації користувачам, завдяки яким можна зменшити навантаження на мережу. Тоді операторам буде легше забезпечити надійний доступ до мобільного інтернету: 

  • вимкніть автозавантаження медіа в месенджерах;
  • не користуйтеся під час відключень електроенергії сайтами, які споживають великий обсяг трафіку (наприклад, YouTube) або встановіть низьку якість відео.

Раніше повідомлялося, що у Київській області спостерігається падіння інтернет-трафіку через постійні перебої з електроенергією. Найбільше зниження трафіку зафіксували у Бучі та Броварах.

Також за останні два тижні в Україні різко збільшився попит на товари, які допоможуть пережити енергетичну кризу. Павербанки почали купувати майже у чотири рази частіше, ніж раніше, а запит на свічки та газові пальники зріс утричі.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

2-3 дні: в «Укренерго» сказали, коли повернуться до графіків відключення світла

Катерина Колонович 10 годин тому

5 грудня Київ має повернутися до стабілізаційних відключень, дефіцит в енергосистемі падає

Катерина Венжик 4 грудня 2022 20:06

У YASNO пояснили, чому на лівому березі Києва тривалі відключення світла

Катерина Колонович 3 грудня 2022 11:15

У Херсоні вже запрацювали 32 зі 150 станцій мобільного зв'язку «Київстар»

Руслан Сорока 2 грудня 2022 15:56

Львівським ресторанам компенсують половину вартості генераторів

Катерина Колонович 29 листопада 2022 13:45