Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

МКС довелося маневрувати, щоб не зіткнутися з російським космічним сміттям

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
25 жовтня 2022 2 хвилин читання

NASA повідомляє, що Міжнародна космічна станція мала змінити траєкторію задля уникнення зіткнення з російським космічним сміттям. Йдеться про залишки супутника Cosmos 1408, який росія знищила під час випробування зброї торік.

У понеділок ввечері NASA заявила, що Міжнародна космічна станція запустила свої двигуни, щоб звернути зі шляху російського космічного сміття, яке наближається, пише CNN.

МКС маневрувала п'ять хвилин і п'ять секунд, щоб уникнути фрагмента російського супутника Cosmos 1408, який росія знищила під час випробування зброї у листопаді минулого року.

Офіційні особи NASA раніше попереджали про ризики розповсюдження сміття у космосі, спричинені різким збільшенням кількості супутників на орбіті та кількома випадками навмисного знищення супутників урядами, через що утворюється нове сміття.

15 листопада 2021 року непрацюючий супутник Cosmos 1408 був знищений, утворивши хмару уламків, зокрема приблизно 1500 шматків космічного сміття, які можна відстежити.

Космічне командування США заявило, що росія випробувала протисупутникову ракету прямого підйому або DA-ASAT, і рішуче засудило протисупутникове випробування, назвавши його «безрозсудним і небезпечним актом».

МКС була змушена зробити подібний маневр у червні, щоб уникнути уламків, утворених протисупутниковим випробуванням. У січні уламок перебував на відстані зіткнення з китайським супутником.

Раніше повідомлялося, що NASA та «Роскосмос» досягли згоди щодо можливості перехресних польотів: російські космонавти зможуть літати на МКС на американських космічних кораблях, а астронавти NASA — на російських. На тлі підтримки адміністрацією Джо Байдена України у війні проти росії NASA продовжуватиме програму перехресних польотів з російськими космонавтами. У планах співпраця щонайменше до 2030 року.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX запускає місію NASA Lunar Flashlight: де дивитися трансляцію

Катерина Колонович 12 годин тому

Японські астронавти підробили дані під час симуляції космічного польоту

Катерина Колонович 13 годин тому

Космічний корабель Orion зняв Землю та Місяць разом

Катерина Колонович 14 годин тому

SpaceX показала фото запуску космічного корабля Dragon

Катерина Колонович 28 листопада 2022 11:40

Orion побив рекорд місії Apollo 13: відлетів найдалі від Землі

Катерина Колонович 28 листопада 2022 09:26