Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Місячна ракета Artemis 1 встояла на майданчику під час шторму «Ніколь»

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
11 листопада 2022 3 хвилин читання

NASA оцінює пошкодження місячної ракети Artemis 1 після тропічного шторму «Ніколь». Початкові перевірки показують, що пошкодження «дуже незначне».

NASA почало оцінювати, наскільки добре його ракета Artemis 1 витримала потужний шторм, який обрушився на космодром у Флориді, повідомляє Space.

Цим виром був «Ніколь», який у четвер вранці (10 листопада) обрушився на Космічний берег Флориди як ураган категорії 1, але послабився до тропічного шторму, просуваючись углиб країни.

За словами представників NASA, стек Artemis 1 — ракета Space Launch System (SLS), увінчана капсулою екіпажу Orion — здається, пройшов через випробування майже неушкодженим.

«Перевірка камерою показала дуже незначні пошкодження, такі як ослаблена герметизація та розриви погодних покриттів, — повідомив помічник адміністратора Управління розробки дослідницьких систем у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні Джим Фрі. — Незабаром команда проведе додаткові огляди транспортного засобу на місці».

Датчики на майданчику 39B зафіксували пікові пориви вітру 82 милі/год (132 км/год) на висоті 60 футів (18 метрів) під час проходження «Ніколь». У той час як SLS розроблена, щоб справлятися зі швидкістю вітру до 85 миль/год (137 км/год) на рівні 60 футів «зі структурним запасом».

Artemis 1 відправить Orion у подорож без екіпажу на місячну орбіту та назад. NASA готується запустити місію вже в середу (16 листопада). Наразі незрозуміло, чи «Ніколь» змінила ці плани, поки представники NASA не згадували розклад або будь-які можливі зміни у ньому.

Погода вже затримала Artemis 1 на землі довше, ніж спочатку планувалося. Місія повинна була здійснити політ наприкінці вересня, але NASA перекинуло SLS і Orion з площадки 39B і повернуло назад до будівлі транспортних засобів KSC, щоб укритися від урагану «Ян».

Artemis 1 повернувся на майданчик 4 листопада. Наближення Ніколь змусило NASA перенести запланований запуск на два дні, з 14 листопада на 16 листопада. Але члени команди місії вирішили залишити ракету на майданчику до кінця шторму, який став значно сильнішим, ніж передбачали попередні прогнози.

«Зважаючи на несподівану зміну прогнозу, повернення до будівлі транспортних засобів було визнано занадто ризикованим через сильні вітри, і команда вирішила, що стартовий майданчик є найбезпечнішим місцем для ракети, щоб витримати шторм», — сказав Фрі.

Якщо все буде гаразд, Artemis 2 відправить астронавтів у місію навколо Місяця вже у 2024 році. Artemis 3 дістанеться південного полюса Місяця у 2025 або 2026 році, якщо поточні графіки не зміняться.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX запускає місію NASA Lunar Flashlight: де дивитися трансляцію

Катерина Колонович 12 годин тому

Японські астронавти підробили дані під час симуляції космічного польоту

Катерина Колонович 13 годин тому

Космічний корабель Orion зняв Землю та Місяць разом

Катерина Колонович 14 годин тому

SpaceX показала фото запуску космічного корабля Dragon

Катерина Колонович 28 листопада 2022 11:40

Orion побив рекорд місії Apollo 13: відлетів найдалі від Землі

Катерина Колонович 28 листопада 2022 09:26