Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Місія нейздісненна. Як український малий бізнес запускав рекламу у Twitter Ілона Маска

Олександр Корнієв
Олександр Корнієв Маркетолог нео-брокера Fondexx
14 червня 2023 5 хвилин читання

Ілон Маск міркував, купувати чи не купувати Twitter, близько року, а різноманітні експерти та бізнес-аналітики тим часом міркували, стане це новим диханням для платформи чи цвяхом у труні. Судячи зі скандалів, що охопили соцмережу, та втечі рекламодавців з Twitter, другий сценарій видається більш імовірним.  

З моменту купівлі Маск звільнив більшу частину штату, анонсував величезні зміни і суттєво ускладнив життя рекламодавцям, брендам та звичайним користувачам. 

Але проблеми у Twitter виникають не лише у великих компаній. Читачі SPEKA, команда нео-брокера Fondexx, спробувала масштабуватися і запустити рекламу в Twitter Ілона Маска. Скільки тривав швидкий експертимент і чим все закінчилося – поділився власним досвідом маркетолог компанії Олександр Корнієв. 

Далі – його біль і пряма мова. 

Олександр Корнієв
Олександр Корнієв
Маркетолог у Fondexx

Рішення запустити рекламу у Twitter: як все починалося

Підписуйтеся на наші соцмережі

Fondexx – це український нео-брокер. Основа нашого бізнесу – це активні трейдери акцій. На даний момент в Україні їх не так багато, тому у квітні команда ухвалила рішення масштабуватись на англомовний ринок. Є 2 основні майданчики, які використовують трейдери по всьому світу – YouTube та Twitter. Ми вибрали другий варіант та хотіли провести швидкий експеримент на якість трафіку.

У червні стартував другий місяць швидкого експерименту. Знаєте, на якій ми стадії? Pа два місяці можна було б зібрати вже достатній зріз даних по гіпотезам, проаналізувати кращі зв'язки та загалом виходити на масштабування. Ми ж створили новий Twiitter акаунт.

Чому? Рекламний акаунт заблокували за «контент, що вводить в оману» (misleading content). Дуже конкретна причина.

Ми змінювали креативи, спрощували їх, прибирали потенційні тригери. Дійшло до того, що намагалися запустити в рекламу примітивний текст на кшталт «Привіт, ми брокер з України, у нас найвищі плечі та найкращий софт, переходь на сайт», і все одно нова перевірка давала один результат – misleading content.

З'явилася думка, що майданчик змінив свою політику та заборонив рекламу брокерів. Але ні, заборонені криптовалюти, інвестиційні поради та просування цінних паперів, а не послуги з їхньої купівлі. 

Можливо, бот, який перевіряв обліковий запис, помилився, сплутавши продукти компанії? І в цьому немає нічого страшного, майданчики часто плутають наші послуги. Якби така ситуація відбулася, наприклад у 2021, то питання можна було вирішити протягом 2 – 24 годин за допомогою запиту на підтримку та прямого спілкування з їхнім представником. Так само, як це відбувається в Meta або Google.

Але через значне скорочення штату працівників восени минулого року у Twitter перевели підтримку рекламодавців на автовідповідач. 

У нашому випадку ми навіть не змогли продемонструвати обсяг бюджету, бо нас забанили на стадії першої перевірки.

Спілкування з підтримкою Twitter (насправді ні)

  • Я відразу відправив запит на нову перевірку і отримав відповідь на пошту (всі скріни прикріпив) десь через день. Цікаво, що це був автоматично згенерований лист (чому б одразу його не надіслати), який вказував на причину бану та пропонував внести зміни до кампанії, після чого відповісти на лист для нової перевірки.
  • Зміни вже були внесені, тому я одразу відповів на лист та чекав ще два дні. І знову автоматично згенерований лист, який стверджує, що "команда перевірила аккаунт і підтверджує бан".
  • Потім я ще раз відповів на лист і отримав ту саму відписку, але із вказівкою, що підтримка більше не відповідатиме у цьому ланцюжку листів.
  • Я створював нові запити ще приблизно 5 разів, сподіваючись зв'язатися з реальною людиною, але отримував абсолютно ідентичні відповіді.
  • Ще намагався вийти на підтримку звичайних користувачів майданчика (не рекламодавців). Але від них просто немає відповіді, хоч і обіцяли протягом 24 годин.

Обліковий запис не був розкручений, тому я вирішив просто створити новий і спробувати все спочатку. 

Не знаю, звичайно, це операційні проблеми управлінців або такий спосіб кваліфікації клієнтів, але впевнений, що багато компаній, крім нас, вже зіткнулися або зіткнуться з цією проблемою, що явно не позитивно позначиться на майданчику, репутації та доходах.

P.S До речі, з 21 квітня всі, хто хоче запускати рекламу в Twitter, повинні купувати собі ту саму галочку. Без цього більше ніяк. Галочку ми придбали, а от реклами так і не отримали. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Лисого з Браззерс» використали в рекламі 68-го батальйону 101-ї бригади ТрО

Олеся Дерзська 11 липня 2024 13:39

Просування вузьких ніш в Telegram: як залучити аудиторію? Кейс Netpeak

Анастасія Паламар 10 липня 2024 18:46

Кейс Moyo: як збільшити видимість застосунку вдвічі за три місяці та отримати перші позиції у сторах

Сергій Коноплицький 4 липня 2024 11:46

9 помилок під час просування застосунку

Сергій Коноплицький 3 липня 2024 15:40

Як побудувати бренд спортсмена: п'ять кроків wow-маркетингу

Єлизавета Нечет 2 липня 2024 17:43