Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Місце, де народжуються зірки: вчені отримали перші якісні фото туманності Тарантул

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
7 вересня 2022 2 хвилин читання

Космічний телескоп «Джеймс Вебб» зробив фото зоряного ясла 30 Doradus, відомого як туманність Тарантул, де вченим вдалося роздивитися тисячі ніколи раніше не бачених молодих зірок. Про це повідомляє NASA.

Туманність, яку назвали Тарантул за появу пилових ниток на попередніх зображеннях телескопа, довго була улюбленою для астрономів, які вивчають утворення зірок. Окрім молодих зірок телескоп «Джеймс Вебб» дав можливість роздивитись віддалені фонові галактики, а також детальну структуру та склад газу та пилу туманності.

На відстані лише 161 тис. світлових років у галактиці Велика Магелланова Хмара туманність Тарантул є найбільшою та найяскравішою ділянкою зореутворення у Місцевій групі галактик, найближчих до нашого Чумацького Шляху. Тут розташовані найгарячіші та наймасивніші відомі зірки.

Астрономи сфокусували на Тарантулі три інфрачервоні прилади телескопа з високою роздільною здатністю. У зображенні камери ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam) регіон нагадує дім тарантула, вистеленого шовком. 

На цьому мозаїчному зображенні камера ближнього інфрачервоного діапазону телескопа (NIRCam) показує ділянку зореутворення туманності Тарантул по-новому, зокрема видно десятки тисяч молодих зірок, які раніше були оповиті космічним пилом. Найактивніша ділянка виблискує масивними молодими зірками, які виглядають блідо-блакитними.

Спектрограф ближнього інфрачервоного діапазону телескопа (NIRSpec) зафіксував одну дуже молоду зірку. Астрономи раніше вважали, що вона може бути трохи старшою і вже очищає бульбашку навколо себе. Однак NIRSpec показав, що зірка тільки почала виходити зі свого стовпа і все ще зберігала навколо себе ізолюючу хмару пилу. Без спектрів високої роздільної здатності телескопа в інфрачервоному випромінюванні цей епізод зореутворення в дії не можна було б виявити.

Як повідомлялося раніше, невідомі раніше фото з місячних місій Apollo виклали у мережу вперше за 50 років.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Знову штучний інтелект, нобелівка з хімії та швидкий Місяць. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 6 годин тому

У NASA припускають, що Місяць міг сформуватися всього за декілька годин (відео)

Вадим Добровольський 21 годину тому

З двома жінками на борту. Сьогодні SpaceX відправить на МКС новий екіпаж

Вадим Добровольський 22 години тому

Виповнилося 65 років космічній епосі людства

Вадим Добровольський 4 жовтня 2022 18:25

Старт Нобелівської премії, одинокий невідомий об'єкт та Ілон Москаль. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 4 жовтня 2022 10:52