Мін’юст США вимагає від Google продати браузер Chrome – у чому причина
Міністерство юстиції США подало до суду позов із вимогою до Google відмовитися від її браузера Chrome. Це частина антимонопольних заходів, які мають на меті зменшити вплив техгіганта на ринку, особливо після визнання Google монополістом у серпні 2024 року.
Чому Мін’юст США прагне розділити Google та Chrome
Уряд США прагне обмежити вплив Google на цифровий ринок, стверджуючи, що Chrome слугує «критично важливою точкою доступу до пошуку». Міністерство юстиції заявляє, що відокремлення браузера дозволить конкуруючим пошуковим системам отримати доступ до користувачів, які використовують Chrome як основний інструмент доступу до Інтернету.
Антимонопольні органи також розглядають можливість відокремлення Android, проте наразі пропонують низку обмежень, спрямованих на зменшення впливу Google.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Запропоновані обмеження
- Продаж Chrome для зменшення монопольного впливу.
- Заборона укладення ексклюзивних угод із виробниками пристроїв.
- Надання користувачам екрана вибору пошукових систем і браузерів на смартфонах.
- Надання конкурентам даних про кліки, запити та результати пошуку.
- Обмеження на придбання компаній у сфері штучного інтелекту та співпрацю з ними.
Якою була реакція Google
Google різко розкритикував ініціативу Мін’юсту. Президент із глобальних питань компанії Кент Вокер заявив, що розділення завдасть шкоди користувачам, розробникам і малому бізнесу.
Google має право подати свої пропозиції до цих вимог до кінця наступного місяця. Міністерство відповість на них у березні 2025 року, а фінальне рішення ухвалить суд під час двотижневого процесу у квітні 2025 року.