Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Торік IT-компанії скоротили 152 тисячі співробітників

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
5 січня 2023 3 хвилин читання

У листопаді 2022 року технологічні компанії звільнили 53 тис. співробітників. Це був найгірший місяць для IT-працівників від 2000 року.

За даними сайту Layoffs.fyi, який фіксує скорочення робочих місць у всій галузі, у 2022 році звільнили майже 152 тис. співробітників із понад 1000 компаній. У звіті Gray і Christmas від фірми Challenger, яка відстежує ринок праці протягом майже 30 років, йдеться, що найбільша хвиля звільнень технічних працівників була у листопаді, коли скоротили майже 53 тис. працівників. Цей показник є найвищим місячним підсумком для сектору від 2000 року, коли фірма почала детально відстежувати технологічну галузь. Це також найвищий показник скорочення робочих місць у секторі від 2002 року після краху бульбашки доткомов, повідомляє Forbes.

Аналітики вважають, що звільнення триватимуть принаймні до першої половини 2023 року. Економічні умови також спонукали галузь переглянути екзистенційний погляд та більше зосередитися на основних перевагах після багатьох спроб диверсифікувати доходи.

Протягом багатьох років материнська компанія Google, Alphabet, намагалася створити репутацію компанії, що інвестує у сміливі проєкти, як повітряні кулі Wi-Fi, розумні контактні лінзи та дрони-доставники. Марк Цукерберг із Facebook зробив ставку на метавсесвіт, новостворену цифрову сферу, яку він вважає наступною великою обчислювальною платформою.

Але наразі жодна з цих ставок не спрацювала, і в поєднанні з жахливими економічними труднощами компанії можуть спробувати перезавантажити основні продукти та більше інвестувати у них. Це може означати, що Google більше зосереджуватиметься на пошукових і продуктивних програмах, а Facebook — на соціальних мережах.

Нагадаємо, що у материнській компанії Facebook Meta Цукерберг у листопаді скоротив 13% персоналу, звільнивши 11 тис. людей. Тим часом Amazon збирається позбутися 18 тис. працівників. Після того як Ілон Маск очолив Twitter у жовтні, він скоротив приблизно половину штату, звільнивши 3700 співробітників, після цього багато хто пішов добровільно.

За словами аналітиків, відкат частково пов'язаний з пандемією. Оскільки у 2020 році люди перейшли на карантин і життя раптово перейшло в інтернет, компанії масово почали наймати працівників. Зараз, коли життя повертається до допандемійного ритму, ці компанії виправляють надмірне збільшення штату.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Біди TikTok, надії Meta, бої навколо ChatGPT. Головні IT-тренди тижня

Єлизавета Гогілашвілі 12 хвилин тому

Студентам IT Generation допоможуть із працевлаштуванням

Катерина Колонович 2 години тому

Dell звільнить 6650 працівників через падіння продажів комп'ютерів

Катерина Колонович 3 години тому

На Twitter подали до суду за борг у $1,9 млн консалтинговій фірмі

Катерина Колонович 4 лютого 2023 15:46

Робітники Google у США влаштували акції протесту проти скорочення

Руслан Сорока 3 лютого 2023 18:56