Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мінімісяцеходи NASA пройшли тест-драйв перед запуском на Місяць

Олена Черкасець
Олена Черкасець
1 квітня 2024 3 хвилин читання

NASA випробувала автономні мінімарсоходи, які незабаром полетять на Місяць і малюватимуть місячну поверхню.

Про це повідомляє Space.

Марсоходи є частиною проєкту «Кооперативне автономне розподілене роботизоване дослідження» CADRE, розроблена, аби показати, що роботизовані космічні апарати можуть працювати разом без прямого керівництва людиною. 

Для проведення тест-драйву NASA взяла місяцеходи розміром з валізу, щоб змоделювати місцевість, яку вони зустрінуть на Місяці

Мінімарсоходи CADRE здатні синхронно рухатися та коригувати свій скоординований шлях, щоб уникати перешкод, та мають сонячні панелі для живлення. Вони також оснащені камерами, датчиками та георадарами для дослідження марсіанської поверхні в 3D. 

Які випробувальні тести пройшли марсоходи

Під час тест-драйву в серпні 2023 року лише одна з моделей ровера була оснащена резервною панеллю для сонячних батарей. Дві інших могли зчитувати рівень заряду батареї один одного, щоб визначити, коли потрібна перерва, щоб зарядити свої сонячні батареї перед продовженням спільного походу.

Після цього вони пройшли додаткові тестування, у тому числі нічні поїздки під великими прожекторами, щоб імітувати екстремальні тіні та освітлення, з якими ровери стикаються протягом місячного дня.

Марсоходи здатні працювати автономно, без контролю людини Марсоходи здатні працювати автономно, без контролю людини

У листопаді 2023 року ровери пройшли вібраційні та термічні тестування, щоб переконатися, що вони можуть витримати поїздку на Місяць. Їх обладнання випробовували на вібраціях, які імітували різні умови, включаючи термовакуумну камеру, щоб перевірити, як вони переносять екстремальні температури та безповітряне середовище космосу. 

Також команда провела тестування, щоб переконатися, що електронні системи роверів не взаємодіють або не перешкоджають одна одній або посадковому модулю через електромагнітні поля. Це підтвердило, що ровери можуть витримати очікувані електромагнітні перешкоди.

У березні 2024 NASA оголосила, що будівництво та випробування трьох марсоходів CADRE завершено і готове до інтеграції з посадковим модулем Nova-C від Intuitive Machines. Цей модуль доставить їх на Місяць під час третьої місії компанії IM-3 для посадки на Місяць. 

Марсоходи працюватимуть разом і досліджуватимуть місцевість Reiner Gamma на Місяці протягом місячного дня, який триває приблизно 14 земних днів.

Будівництво і випробування трьох марсоходів завершене, їх готують до висадки на Місяць Будівництво і випробування трьох марсоходів завершене, їх готують до висадки на Місяць
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

22 червня українці можуть спостерігати за «полуничним Місяцем»

Вікторія Рудзінська 10 годин тому

Інженер-пенсіонер знайшов 55-річний баг у грі Lunar Lander

Анастасія Ковальова 16 червня 2024 15:38

Люди витрачають більше у безготівкових коштах — метадослідження

Олеся Дерзська 14 червня 2024 15:24

Телескоп Вебба побачив зірки-близнюки у давно відомому об’єкті — фото

Кіра Іванова 14 червня 2024 07:28

В Україні показали роботизовану платформу Moroz, яка працює на фронті — відео

Владислав Паливода 10 червня 2024 11:01