Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мільярдер Пітер Тіль заморозить своє тіло після смерті про всяк випадок

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
9 травня 2023 4 хвилин читання

Підприємець-мільярдер та інвестор у сфері технологій Пітер Тіль повідомив, що заморозить своє тіло, коли помиратиме — принаймні як символічний жест активної боротьби зі смертю.

Тіль пояснив свій намір журналісту Барі Вайссу в подкасті «Чесно кажучи» минулого тижня. «Я думаю про це більше як про ідеологічну заяву, — сказав Тіль Вайсу. — Я не сподіваюся, що це спрацює, але я думаю, що це те, що ми повинні спробувати зробити».

Пітер Тіль. Фото: philosophyforlife.org Пітер Тіль. Фото: philosophyforlife.org

«Ми просто не спробували бути безсмертними»

Також Пітер Тіль розповів деякі деталі ідеї. Зокрема, що придивляється до Alcor, відомої компанії у галузі кріології, яка зокрема заморожувала останки відомого бейсболіста Теда Вільямса.

План Пітера Тіля не такий і дивний, оскільки мільярдер вже давно відомий пошуками продовження життя та екстравагантними ідеями у цьому напрямі. Він вклав мільйонні інвестиції у кілька стартапів, які мали б продовжувати життя, зокрема Unity Biotechnology.

Тіль раніше розповідав, що вживав таблетки людського гормону росту як частину плану прожити 120 років, а також цікавився можливістю влити собі кров молодої людини. Співробітник Thiel Capital, а насправді «директор з питань особистого здоров’я Пітера Тіля», згідно з його сторінкою, у LinkedIn звертався з подібною ідеєю до засновника Ambrosia LLC, компанії, яка шукає молодих волонтерів для переливання крові.

Ще у 2014 році Пітер Тіль заявив, що він «проти» концепції смертності.

У людей є вибір: прийняти смерть, заперечити її або боротися з нею. Я думаю, що в нашому суспільстві домінують люди, які заперечують або приймають, я надаю перевагу боротьбі.
Пітер Тіль у подкасті «Чесно кажучи»

Тіль повторив це у своїй нещодавній розмові з Вайсом, сказавши, що ми повинні принаймні зрозуміти, чому люди приречені працювати у наших смертних м’ясних костюмах.

«Ми навіть не пробували, — поскаржився співзасновник PayPal і Palantir. — Ми повинні або перемогти смерть, або принаймні зрозуміти, чому це неможливо».

Хто ще з мільярдерів інвестує у безсмертя

Пітер Тіль не єдиний, хто намагається прожити якнайдовше, але його заяви зробили його карикатурним персонажем. 

ЗМІ висміювали його як вампіра, що ховається за молодими жертвами. Через рік пародійне шоу HBO «Кремнієва долина» показало епізод під назвою «The Blood Boy», у якому вигаданий генеральний директор техкомпанії проводить нараду, під час якої його вени з'єднані з венами красивого молодого чоловіка, «консультанта з переливання крові».

Кадр із серіалу «Кремнієва долина». Джерело: HBO Кадр із серіалу «Кремнієва долина». Джерело: HBO

Це одна із причин, чому Сем Альтман засновник OpenAI довгий час не повідомляв, що інвестував у компанію Retro Biosciences, яка теж працює над омолодженням крові. Альтман переказав компанії $180 млн, і, за його словами, це одна із двох компаній, яка отримала весь його ліквідний капітал.  

Засновник Amazon Джефф Безос спрямовує свої гроші у стартап Alto Labs. У команді стартапу доктор Шинью Яманаку, лауреат Нобелівської премії з медицини 2012 року за роботу в галузі дослідження стовбурових клітин, і Дженніфер Дудна, співлауреата Нобелівської премії 2020 року з хімії за її роль у розробленні інструменту редагування генів CRISPR. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Мінекономіки та KSE відкрили акселератор для стартапів в секторі розмінування

Юлія Мирська 28 листопада 2023 13:55

Компанія Neuralink Ілона Маска залучила ще $43 млн інвестицій

Юлія Мирська 27 листопада 2023 09:09

Вчені з'ясували, чому в деяких людей від червоного вина болить голова

Богдан Камінський 25 листопада 2023 07:00

Radar Tech та EIT Food запустили програму підтримки інноваційних стартапів Agri Food Startup Bootcamp

Юлія Мирська 24 листопада 2023 16:14

Як трансформувати послугу у SaaS-продукт без інвестицій: шлях Folderly

Владислав Подоляко 23 листопада 2023 11:00