Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мільйони чутливих листів американських військових випадково надсилали до Малі

Богдан Камінський
Богдан Камінський
17 липня 2023 3 хвилин читання

Уже понад 10 років мільйони електронних листів, адресованих американським військовим, надсилають до Малі через друкарську помилку. Про це пише Financial Times.

Замість того щоб додавати військовий домен .MIL до адреси електронної пошти одержувача, люди часто помилково вводять .ML, ідентифікатор країни Малі.

За словами голландського підприємця Йоганнеса Зуурб'є, який за контрактом керує доменом Малі, це триває вже понад 10 років. Він неодноразово намагався попередити уряд США, але листи продовжують надходити за неправильними адресами.

Листи містять багато конфіденційної інформації

Коли Зуурб'є почав помічати запити на неіснуючі домени, як-от army.ml і navy.ml, він створив систему для відстеження перенаправлених листів. Лише від січня підприємець перехопив 117 тис. повідомлень.

За даними Financial Times, багато електронних листів містять медичні записи, особисті документи, списки персоналу, фотографії військових баз, звіти про військово-морські інспекції тощо.

Деякі з повідомлень надіслали туристичні агенти. Наприклад, на початку цього року з’явився лист, який містив маршрут подорожі начальника штабу армії США генерала Джеймса Макконвілла під час його візиту до Індонезії. Там був повний список номерів, а також деталі отримання ключа від номера Макконвілла у готелі «Гранд Хаятт Джакарта».

Малі та рф можуть отримати доступ до листів

Наступного тижня контракт Зуурб'є з Малі закінчується. Це означає, що влада країни зможе отримати доступ до електронних листів та передавати їх до рф. 

росія встановила свою присутність у Малі минулого року через групу «Вагнер». У травні Держдеп США повідомив, що найманці намагалися використати африканську країну як маршрут для транспортування військових вантажів в Україну.

Міноборони США знає про цю проблему. За словами представника відомства, вони блокують електронні листи, надіслані з домену .mil до Малі. Проте він вважає, що інші державні установи можуть помилково надсилати пошту на малійські адреси.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Гроші за «лайки»: кіберполіція попередила про нову шахрайську схему

Богдан Камінський 16 годин тому

росія використала Фродо Бегінса в антиукраїнській пропаганді

Юлія Мирська 21 годину тому

США та Велика Британія застосували санкції проти російських хакерів з ФСБ

Артем Житкевич 7 грудня 2023 23:00

Apple та Google дозволяють урядам стежити за користувачами смартфонів за допомогою push-повідомлень

Кіра Іванова 7 грудня 2023 13:32

США надають Україні новий пакет військової допомоги на $175 млн

Артем Житкевич 6 грудня 2023 21:38