Миколай для військових: як перетворити 11 картин на 20 пікапів
У серпні, на свій день народження, я провів благодійний аукціон, де зібрав 12 млн грн. Уже 6 грудня, у День Збройних сил України, вони перетворилися на 20 пікапів, які поїхали на підмогу військовим у гарячі точки. Хочу розповісти, як вдалося реалізувати таку ініціативу і поділитися з підприємцями ідеєю, як можна нестандартно зібрати кошти на допомогу армії.
Від ідеї до втілення аукціону на збір коштів для ЗСУ
Ідея виникла після дня народження одного з моїх друзів. Він також проводив благодійний аукціон, у якому я взяв участь і придбав лот за $30 тис.
Моє коло спілкування має доволі хороші фінансові можливості, тому я вирішив, що якщо і святкувати у такий період, то варто зробити свято не лише радісним для себе, а й корисним для моєї країни. Тим паче я з першого дня вторгнення допомагаю нашій армії.
Ми продали 11 концептуальних картин художника Михайла Дебело, який створює картини нового покоління. Технологія виготовлення полотен не має аналогів у світі: художник склеює шари дерева та інших елементів, що дозволяє зробити картини об'ємними, у 3D-форматі. Кожен витвір унікальний і входить до лімітованої серії.
Машини на фронті — розхідний матеріал: як ми знайшли 20 пікапів
Ми думали, що впораємося за кілька тижнів, а витратили на пошуки понад два місяці, адже не хотіли купувати нікому не потрібний брухт. Дуже допоміг з відбором і підготовкою автівок мій друг Вадим Герасименко. Ми почали з українських машин і вибрали з усіх запропонованих лише п'ять максимально свіжих і живих, інші довозили з-за кордону.
Перед відправленням повністю перевіряли й лагодили чи заміняли ходову систему, всі гумові елементи, які можуть вийти з ладу, амортизатори, втулки стабілізаторів, сайлентблоки, гальмівні колодки, диски, за потреби електроніку, повністю обслуговували мотор тощо. Також поставили на всі машини зимові шини та пофарбували у камуфляжні кольори.
Перші десять автомобілів уже розподілили. Насамперед передали автівки нашим знайомим туди, де зараз вони дуже потрібні. Це 92-го бригада Харкова, 56-та бригада Маріуполя, 130-й батальйон Києва, Головне управління поліції Харкова, військові частини А4456 та А7299. Деякі машини нині перебувають на фінальній стадії підготовки, щоб поїхати на ще декілька напрямків.

Наш досвід інформаційної війни
Ми з командою допомагаємо на різних напрямах з першого дня вторгнення. Ще до аукціону я витратив понад $300 тис., а компанія вклала приблизно $700 тис. в ІТ-фронт. Крім того, я меценат фонду Everaid. Команда подарувала мені на день народження 1 млн грн, і цю суму я передав туди.
Ми одразу долучилися до інформаційної війни. Запустили низку креативів з різними посилами на аудиторію рф та білорусі, крутили рекламу з реальними кадрами війни, щоб відкрити правду населенню. Показували зруйновані будівлі, постраждалих людей, розбомблені міста. Намагалися пояснити їм наслідки, які торкнуться кожного, бо санкції спровокують економічну кризу. Хотіли спонукати людей протистояти війні, але це не дало очікуваного ефекту.
Зараз, оглядаючись назад, ми розуміємо, що там живуть зомбі, яких неможливо підняти на якісь дії. Але ми досягли іншого результату. Влада заборонила Instagram та Facebook, від чого постраждав бізнес і блогери, які заробляли у цих соцмережах завдяки рекламі.
Допомога армії: ми не плануємо зупинятися
Ми, як бізнес, допомагали, допомагаємо і будемо допомагати нашим військовим усіма можливими методами. Усе, що ми нині можемо робити, — фінансувати та вирішувати запити, з якими вони до нас звертаються: від амуніції та автівок до гуманітарної допомоги та дронів, які їм потрібні.