Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Велика корумпована корпорація: як Microsoft заробляє на хабарях

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
27 березня 2022 3 хвилин читання

Колишній співробітник корпорації Microsoft Ясер Елабд опублікував звіт, у якому розповідає про хабарі компанії на Близькому Сході та в Африці. Публікуємо найцікавіші тези.

 

Початок

Елабд працював у корпорації від 1998 до 2008 року. Він укладав контракти у державному секторі у Гані, Нігерії, Зімбабве, Катарі, Єгипті, Ефіопії, Кенії та багатьох інших країнах. Елабд продавав ліцензії та рішення Міністерству охорони здоров'я, Міністерству внутрішніх справ та Національній гвардії Саудівської Аравії. 

Команда, яку створив Елабд у 2002 році, заробила $1 млн, за рік її дохід перевищив $15 млн.

У 2016 році надійшов запит на $40 тис. для пришвидшення закриття угоди в одній з африканських країн. Однак клієнт не фігурував у внутрішній базі даних потенційних клієнтів Microsoft. До того ж партнер з угоди був недостатньо кваліфікований для проєкту. Ба більше, його звільнили чотири місяці тому, а корпоративна політика забороняє виступати партнером в угодах протягом шести місяців після звільнення.

Далі — гірше

Представник покупця через сторонню угоду просив у Microsoft знижку. Однак кінцевий клієнт сплачував повну вартість. Сума «знижки» потім розподілялася між учасниками змови. Коли Елабд намагався розібратися у ситуації, його звільнили.

Колишній колега із Саудівської Аравії почав надсилати йому електронні листи та документацію, які засвідчували, що корупція у корпорації набагато глибша.

Наприклад, Microsoft надала Міністерству внутрішніх справ Саудівської Аравії знижку на суму $13,6 млн. Однак відомство сплатило повну вартість за угодою. Подальші перевірки угод у Кувейті та Саудівській Аравії виявили зникнення загалом $20 млн, вони стосувалися лише двох партнерів із сотень у всьому регіоні.

За даними Елабда, щороку майже $200 млн отримують учасники цих змов — співробітники Microsoft, партнери та державні службовці. Приблизно 70% продавців і менеджерів компанії на Близькому Сході, в Африці та деяких регіонах Європи отримують такі виплати. Серед клієнтів, які ймовірно отримали ці гроші, — урядовці Гани, Нігерії, Зімбабве, Катару та Саудівської Аравії.

Раніше повідомлялося, що доходи Microsoft зросли на 20%. Про те, чому восени корпорація випередила за ринковою капіталізацією Apple, читайте за посиланням.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Netflix та Microsoft відключили на росії сервери для пришвидшення завантаження контенту

Вадим Добровольський 18 годин тому

Microsoft ставить блок. На росії вже неможливо оновити комп'ютери до Windows 11

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 18:43

Топ-3 товари до зими. Українці купують обігрівачі, електроковдри та котли

Христина Коновалова 19 вересня 2022 13:30

Microsoft виявила кіберзагрозу Seaborgium з росії, що націлена на країни НАТО

Євген Муджирі 16 серпня 2022 10:18

Білл Гейтс пообіцяв позбутися майже усього нажитого багатства

Ольга Кротовська 14 липня 2022 15:31