Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Велика корумпована корпорація: як Microsoft заробляє на хабарях

Наталія Миронова
Наталія Миронова
27 березня 2022 3 хвилин читання

Колишній співробітник корпорації Microsoft Ясер Елабд опублікував звіт, у якому розповідає про хабарі компанії на Близькому Сході та в Африці. Публікуємо найцікавіші тези.

 

Початок

Елабд працював у корпорації від 1998 до 2008 року. Він укладав контракти у державному секторі у Гані, Нігерії, Зімбабве, Катарі, Єгипті, Ефіопії, Кенії та багатьох інших країнах. Елабд продавав ліцензії та рішення Міністерству охорони здоров'я, Міністерству внутрішніх справ та Національній гвардії Саудівської Аравії. 

Команда, яку створив Елабд у 2002 році, заробила $1 млн, за рік її дохід перевищив $15 млн.

У 2016 році надійшов запит на $40 тис. для пришвидшення закриття угоди в одній з африканських країн. Однак клієнт не фігурував у внутрішній базі даних потенційних клієнтів Microsoft. До того ж партнер з угоди був недостатньо кваліфікований для проєкту. Ба більше, його звільнили чотири місяці тому, а корпоративна політика забороняє виступати партнером в угодах протягом шести місяців після звільнення.

Далі — гірше

Представник покупця через сторонню угоду просив у Microsoft знижку. Однак кінцевий клієнт сплачував повну вартість. Сума «знижки» потім розподілялася між учасниками змови. Коли Елабд намагався розібратися у ситуації, його звільнили.

Колишній колега із Саудівської Аравії почав надсилати йому електронні листи та документацію, які засвідчували, що корупція у корпорації набагато глибша.

Наприклад, Microsoft надала Міністерству внутрішніх справ Саудівської Аравії знижку на суму $13,6 млн. Однак відомство сплатило повну вартість за угодою. Подальші перевірки угод у Кувейті та Саудівській Аравії виявили зникнення загалом $20 млн, вони стосувалися лише двох партнерів із сотень у всьому регіоні.

За даними Елабда, щороку майже $200 млн отримують учасники цих змов — співробітники Microsoft, партнери та державні службовці. Приблизно 70% продавців і менеджерів компанії на Близькому Сході, в Африці та деяких регіонах Європи отримують такі виплати. Серед клієнтів, які ймовірно отримали ці гроші, — урядовці Гани, Нігерії, Зімбабве, Катару та Саудівської Аравії.

Раніше повідомлялося, що доходи Microsoft зросли на 20%. Про те, чому восени корпорація випередила за ринковою капіталізацією Apple, читайте за посиланням.

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 26 травня 2022 15:52

Документування воєнних злочинів та Хbox в Україні. Про що Михайло Федоров домовився із президентом Microsoft у Давосі

Роман Судольський 21 годину тому

Центр «Дія.Бізнес», кошти від ООН та допомога: корисна інформація для українців у Варшаві

Наталія Миронова 12 травня 2022 17:32

Грант на підтримку «зеленого» бізнесу: українські підприємці можуть отримати до 50 тис. євро

Наталія Миронова 12 травня 2022 15:13

Компанії зі списку Fortune 500 стрімко йдуть з росії: залишилось лише 30%

Наталія Миронова 12 травня 2022 13:08