Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Microsoft обмежила доступ до суперечливого ШІ-інструменту для розпізнавання емоцій

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
22 червня 2022 2 хвилин читання

Microsoft оголосила про поступове припинення публічного доступу до низки інструментів для ідентифікації емоцій за виразом обличчя з відео чи світлин на базі штучного інтелекту. Офіційно продаж цієї функції зупинили відучора, однак наявні користувачі зможуть його використовувати ще рік — до 30 червня 2023 року, пише NYT.

Окрім блокування публічного доступу до свого інструменту ідентифікації емоцій техногігант також відмовиться від можливості служб розпізнавання облич Azure Face визначати такі атрибути, як стать, вік, усмішка, рослинність на обличчі, зачіска та макіяж.

«Експерти всередині та за межами компанії підкреслюють відсутність наукового консенсусу щодо визначення „емоцій“, проблеми з узагальненням висновків щодо варіантів використання, регіонів та демографічних груп, а також підвищену занепокоєність конфіденційністю у зв'язку з цим типом можливостей», — наголошує головний відповідальний співробітник Microsoft зі штучного інтелекту Наташа Кремптон.

Попри зупинення публічного доступу до зазначених функцій Microsoft продовжить користуватися ними принаймні в одному зі своїх продуктів  Seeing AI. Він використовує машинний зір для опису світу для людей з порушеннями зору.

Рішення Microsoft є частиною оновленої політики Microsoft щодо етики штучного інтелекту. Оновлені стандарти відповідального ШІ (уперше розроблені компанією у 2019 році) наголошують на необхідності підзвітності, яка даватиме зрозуміти, хто користується її інструментами та де їх застосовують.

Нагадаємо: у березні цього року Україна почала використовувати систему розпізнавання облич Clearview AI для військових та гуманітарних потреб

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Програмування та креативність. У які галузі залучатимуть штучний інтелект і чи варто його боятися

Наталія Миронова 15 годин тому

Microsoft ставить блок. На росії вже неможливо оновити комп'ютери до Windows 11

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 18:43

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38

На Steam уперше з'явилася компʼютерна гра, створена штучним інтелектом

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 18:10

Штучний інтелект — не митець. Getty Images забороняє зображення, створені нейромережею

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 11:35