Федеральна торгова комісія США блокує купівлю Microsoft розробника відеогри Warcraft

9 грудня 2022 2 хвилин читання

Агентство стверджує, що виробник Xbox отримає контроль над найпопулярнішими франшизами відеоігор. Це дозволить йому стати монополістом у сфері високопродуктивних ігрових консолей і сервісів.

Федеральна торгова комісія намагається заблокувати технологічному гіганту Microsoft Corp. придбання провідного розробника відеоігор Activision Blizzard, Inc. і його популярних ігрових франшиз, таких як Call of Duty. Вони стверджують, що угода на суму 69 мільярдів доларів, яка є найбільшою в історії Microsoft і найбільшою в історії індустрії відеоігор, дозволить Microsoft придушити конкурентів своїх ігрових консолей Xbox, повідомляє сайт комісії.

У сьогоднішній скарзі FTC вказала на факти придбання та використання Microsoft цінного ігрового контенту для придушення конкуренції з боку конкурентних консолей, включаючи придбання ZeniMax, материнської компанії відомого розробника ігор Bethesda Softworks. Microsoft вирішила зробити кілька ігор Bethesda, включаючи Starfield і Redfall, ексклюзивними продуктами Microsoft, незважаючи на запевнення, надані європейським антимонопольним органам, що у неї немає стимулів відмовлятися від ігор на конкурентних консолях.

Xbox Series S і Series X від Microsoft є лише одним із двох типів високопродуктивних ігрових консолей. Важливо, що Microsoft також пропонує провідну послугу підписки на вміст відеоігор під назвою Xbox Game Pass, а також передову хмарну службу потокової передачі відеоігор, згідно зі скаргою.

Нагадаємо, що навесні глобальні видавці відеоігор почали бойкотувати російський ринок. Так 5 березня компанія Activision Blizzard (видавець хітів Warcraft, Diablo, Call of Duty та інших) оголосила, що припиняє нові продажі власних продуктів у рф через війну проти України. Крім того, компанія подвоїла благодійні внески від співробітників на допомогу Україні.