Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Microsoft розробляє власний ШІ-чип Athena. Що варто про нього знати

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
20 квітня 2023 2 хвилин читання

Microsoft розробляє власний ШІ-чип Athena, за допомогою якого планує посунути на ринку конкурентів, зокрема, NVIDIA, Amazon та Google. За словами повʼязаного з проєктом фахівця, чипи вже тестують деякі співробітники Microsoft і OpenAI. Робота над проєктом триває з 2019 року. 

ШІ-чипи значно пришвидшують робочі навантаження машинного навчання у хмарі. Тому такі компанії, як Amazon і Google, вже налагодили виробництво власних мікросхем, а розробник NVIDIA домінує на цьому ринку.

Раніше Microsoft і NVIDIA разом працювали над розробленням ШІ-чипів, які потім інтегрували у продукти Microsoft. Але тепер компанії стануть конкурентами: Microsoft розраховує, що його чипи будуть дешевші, ніж чипи NVIDIA, і матимуть вищу продуктивність. 

Припускають, що компанія намагається розробити власну запатентовану технологію, засновану на штучному інтелекті. Відтоді, як вона додала ШІ у свою програму Bing, компанія працювала над встановленням великого чатбота на основі мовної моделі в усе — від Microsoft 365 до Windows 11.

Через  зростання популярності штучного інтелекту Microsoft пришвидшила розроблення свого спеціального чипа. Очікують, що він буде доступний для розгортання вже наступного року.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

В Android 14 з'явився ШІ-генератор шпалер

Артем Житкевич 7 годин тому

Браузер Arc отримав ШІ функції

Артем Житкевич 8 годин тому

У чатбот Bing додали безплатну модель генерації зображень DALL-E 3

Богдан Камінський 15 годин тому

LinkedIn додасть ШІ, щоб полегшити компаніям пошук кандидатів на роботу

Юлія Мирська 21 годину тому

Процес встановлення Windows 11 став веселішим

Артем Житкевич 23 години тому