Microsoft придбає Netflix? Що відомо про можливу угоду
Які у техногіганта Microsoft плани щодо стримінгового сервісу Netflix і до чого тут Call of Duty.
Чому Microsoft зацікавлений у Netflix?
Хоча наразі жодних офіційних заяв не прозвучало, деякі медіа, зокрема Reuters, вже роблять прогнози, що Microsoft запропонує злиття у 2023 році. Адже дві компанії тісно співпрацюють: Netflix обрав Microsoft своїм рекламним партнером для нової послуги підписки з рекламою, а президент Microsoft Бред Сміт також входить до правління Netflix. Частково обґрунтування угоди полягає в тому, що Microsoft хоче запропонувати послугу потокового передання відеоігор на кількох пристроях.
Великі плани щодо ігор є і у Netflix. У 2022 році компанія придбала розробника Spry Fox, свою шосту студію. Netflix цього року перейшов до видання ігор і зробив понад 20 мобільних ігор безкоштовними для передплатників. Microsoft уже запускає Game Pass, який часто називають Netflix ігор, зі схожою моделлю підписки та презентацією.
Microsoft шукає додаткові шляхи залучення клієнтів окрім ігрової консолі Xbox. Netflix може забезпечити це саме завдяки своїй величезній бібліотеці фільмів. Поєднавши телебачення та ігри, Microsoft матиме пакет розваг, який можна запропонувати споживачам.
Також причиною можуть стати фінансові справи компаній. На початок грудня капіталізація Microsoft становить $1,8 трлн. А за перші три квартали 2022 року вона отримала приблизно $43 млрд чистого прибутку. Капіталізація Netflix — $132 млрд, але Reuters оцінює майбутню вартість угоди у $190 млрд.
Чи завадить угоді план придбати Activision Blizzard
Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла не вперше робить дорогі покупки.
Він придбав компанію Mojang Studios, яка розробила комп'ютерну гру Minecraft, за $2,5 млрд. Пізніше Microsoft купив LinkedIn за $26 млрд, а розробника програмного забезпечення для розпізнавання мови та штучного інтелекту Nuance — за $20 млрд.
Напевно, головною інвестицією Microsoft цього року мало бути придбання ігрового холдингу Activision Blizzard. Йому належать франшизи, як-от Call of Duty, World of Warcraft, Tony Hawk, Overwatch, Diablo та багато інших. Усі вони стануть власністю Microsoft, щойно угоду закриють. Microsoft заявляв, що очікує закриття угоди 2023 фінансового року, який припадає на період з липня 2022-го по червень 2023-го, але процес затягнувся.
За Activision Blizzard компанія пропонувала $68,7 млрд. Регуляторні органи США та ЄС уже висловили занепокоєння щодо домінування на ринку, якщо «творець Call of Duty буде сидіти під одним дахом з виробниками Xbox„.
Sony, найбільший у світі видавець ігор, власник PlayStation та основний конкурент Microsoft на ринку консолей, стверджує, що така угода буде катастрофічною для ігрової індустрії. Своєю чергою Microsoft запропонував Sony багаторічну ліцензійну угоду, яка дозволить Call Duty та інші ігри на PlayStation. Sony відмовилося.
8 грудня Федеральна торгова комісія США подала до суду з метою заблокувати придбання Activision Blizzard, стверджуючи, що об'єднання завдасть шкоди споживачам, оскільки дасть компанії Microsoft несправедливу перевагу перед конкурентами її ігрових консолей. Розгляд справи триває.
Якщо угоду Microsoft/Activision заблокують, це, звичайно, зробить Netflix більш імовірною мішенню.
Чому угода Microsoft і Netflix може не відбутися
Не всі поділяють оптимізм щодо майбутньої угоди. Оглядач онлайн-ресурсу для інвесторів Shares Стівен Файзер вважає, що чутки про майбутню купівлю нереальні. Серед імовірних причин, звісно, рішення щодо Activision. Якщо Microsoft таки вдасться придбати ігровий холдинг, то ідею з Netflix відтермінують.
Ще одна причина в архітектурі сервісу. Netflix базується на хмарному сервісі Amazon AWS — прямому конкуренті хмарного підрозділу Microsoft Azure. Це означатиме масштабний проєкт переходу з AWS на Azure, який може тривати багато місяців і коштуватиме величезних грошей, підвищуючи загальну вартість угоди з Netflix.
Окрім того, після оподаткування $8 млрд операційного прибутку, який аналітики прогнозують для Netflix у 2024 році, передбачувана рентабельність інвестицій становитиме приблизно 4%. Хоча придбанням Microsoft переслідує не так прибуток, як бізнесову експансію.